Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Erik Peinar/riigikogu

Eesti kuue juhtiva erakonna juhid edastasid täna ühispöördumise, milles annava teada, et keelduvad Katrin Lusti juhitavas valimissaates osalemisest.

Pöördumine oli järgmine:

Kuue erakonnajuhi ühispöördumine

Peame vaba ja vastutustundliku ajakirjanduse rolli valimiseelsel perioodil ülioluliseks. Tänu meedia igapäevatööle saavad valijad aimu sellest, millised on Eesti ees seisvad väljakutsed lähiaastatel ning missuguseid lahendusi erinevad poliitilised erakonnad nendega tegelemiseks välja pakuvad. Kahtlemata on debatid – olgu trükiajakirjanduses, raadios või televisioonis – üks paremaid ajakirjanduslikke formaate eri ilmavaadete esitlemiseks. Viimastel nädalatel on poliitdebattide arv mõistetavalt mitmekordistunud, et valijal oleks veelgi lihtsam kujundada oma valimiseelistus ning teha 3. märtsil lõplik valik. Tunnustame ajakirjandust selle sisuka ja tänuväärse töö eest!

Küll aga ei ole me nõus sellega, et Kanal 2 on otsustanud valimiseelses teledebatis loobuda usaldusväärsetest saatejuhtidest, kellel on vajalikud teadmised ja kogemus poliitilise debati juhtimiseks. Selle asemel kutsutakse erakondade juhte saatesse, kus kesksel kohal on meelelahutus. Meie hinnangul naeruvääristab see Riigikogu valimisi kui demokraatliku ühiskonna üht olulisemat instituuti. Seetõttu oleme otsustanud lükata Kanal 2 kutse saatesse tagasi.

Kaja Kallas, Eesti Reformierakonna esimees 

Kristina Kallas, Erakond Eesti 200 esimees

Helir-Valdor Seeder, ISAMAA Erakonna esimees

Jevgeni Ossinovski, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees 

Jüri Ratas, Eesti Keskerakonna esimees 

Mart Helme, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees

Kommentaarid

Viimased uudised