Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Haridus- ja teadusminister Kristina Kallas rääkis Peaasi.ee Pearaadio podcastis unest ja puhkamisest ning tõi välja vajaduse muuta koolipäeva algust seniselt kella 8-lt kella 9-le.

„Noored magavad liiga vähe ja see on võtmas pandeemia mõõtu. Hommikuse une varastamine varajase kooli algusega teeb noortele kahju, nende õppimis- ja keskendumisvõime halveneb,” rääkis minister.

Kuula Pearaadio podcasti siin: https://open.spotify.com/episode/01AqQXFoGPlzE7bKd1R9wj?si=BEhUyJl6QmSYLNd7oHG7Xw

„Minu lapsed lähevad sellest õppeaastast kella 9-ks kooli ja näen väga suurt vahet. Varem pidin neid jõuga voodist välja tirima, sest see oli vale kellaaeg neile tõusmiseks. Nüüd ärkavad nad ise üles,“ lisas Kristina Kallas.

Pearaadios une ja puhkamise teemadel ministriga vestelnud Peahea noortenõustaja Anna Leena Koržets tõi välja, et noorte uneprobleemid on tingitud ülemõtlemisest.

„Nõustajatöös näen, et üks levinud probleem noortel on õhtune ülemõtlemine. Magama jäämise eel hakatakse mõtlema halbadest asjadest, mis on juhtunud või võivad juhtuda. Sellisel juhul soovitaksin kirjutada muremõtted üles ning kui need on peast väljas, siis võib olla ka lihtsam uinuda,” rääkis Anna Leena Koržets.

Pearaadio une ja puhkamise teemaline saade osa viienädalasest (11.03-14.04) vaimse tervise vitamiinikuurist, milles osaleb ligi 60 000 inimest enam kui 300-st organisatsioonist.

Vitamiinikuuri alguses saab täita testi, et välja selgitada, missugust vaimse tervise vitamiini kõige enam vaja on. Vaimse tervise vitamiinide testi saab teha siin: https://peaasi.ee/vaimse-tervise-vitamiinid/

Viis vaimse tervise vitamiini on uni ja puhkamine, tasakaalustatud toitumine, meeldivate emotsioonide kogemine, liikumine ja head suhted. Igal nädalal keskendutakse ühele vaimse tervise vitamiinile ja jagatakse soovitusi, kuidas nende abil vaimset tervist tugevdada ja vaimse tervise tasakaalu parandada. Vitamiinikuuris saab osaleda nii üksi, perega, sõpradega, meeskonnaga, kui ka klassi või kooliga.

Peaasi.ee algatatud vaimse tervise vitamiinikuur toimub viiendat korda ja seda rahastab Tervisekassa.

Peaasi.ee tegeleb vaimse tervise edendamise, probleemide ennetuse, varase sekkumise ja häbimärgistamise vähendamisega meie ühiskonnas. Peaasi.ee on pälvinud oma tegevusega 2020 aasta tervisesõbra tiitli ning presidendi sotsiaaltöö aastapreemia. 2020. aasta lõpus tunnustati Peaasi.ee-d kodanikuühiskonna aasta tegija ja aasta vabaühenduse tiitlitega.

Viimased uudised