Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Koroonaviiruse vastu leiti tõhus ravim, mida on Hiinas katsetatud ja mis teadaolevalt töötab. Tegemist on Jaapani gripiravimiga favipiravir (tuntakse ka nime all Avigan).

Ravimit testiti Hiinas Wuhanis ja Shenzhenis 340 patsiendi peal ja see töötas. Ravim on turvaline ja tõhus, kinnitas Hiina teadus- ja tehnoloogiaministeeriumi esindaja, vahendab NHK.

Kui patsientidele anti ravimit favipiraviri, siis kadusid haigusnähud keskmiselt nelja päevaga. Need, kes ravimit ei saanud, paranesid keskmiselt 11 päevaga.

Röntgenipildid näitasid, et 91 protsendil patsientidel paranes kopsude olukord pärast ravimi võtmist. Neil, kes ravimit ei saanud paranes kopsude olukord vaid 61 protsendil.

Ravimit on proovitud koroonaviiruse patsientidel ka Jaapanis. Sealsed kogemused näitavad, et ravim on tõhus neil, kel on leebemad haigusnähud. Neil piirab ravim viiruse paljunemist. Jaapani terviseministeeriumi info kohaselt pole aga favipiravir (Avigan) aidanud nende puhul, kel on rasked haigusnähud. Jaapanis on ravimit antud 70-80 raskelt haigele patsiendile, aga neile pole ravim mõju avaldanud, kuna viirus oli tunginud sügavale inimese organitesse.

Viimased uudised