Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Laborispetsialistid pipeteerivad koroonaproove laminaarkapis. Foto: Synlab

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 6764 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 1321 ehk 19,5 protsenti testide koguarvust.

Ööpäeva jooksul manustati 3791 vaktsiinidoosi, vaktsineerimisi on tehtud kokku 101 452 inimesele, kellest 43 942 on saanud mõlemad doosid.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 814 inimesel. 613 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 191, Lääne-Virumaale 73, Saaremaale 37, Tartumaale 33, Võrumaale 32 ja Pärnumaale 28 uut positiivset testi. Raplamaale lisandus 18, Järvamaale 16, Viljandimaale 15, Hiiu- ja Põlvamaale 10, Jõgevamaale 9, Läänemaale 8 ning Valgamaale 4 uut nakkusjuhtu. 23 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 1309 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 18,5 protsenti.

Ööpäeva jooksul avati haiglates uusi COVID-19 haigusjuhtumeid kokku 63, haiglaravi vajab 604 patsienti

Tänase, 7. märtsi hommikuse seisuga viibib haiglas 604 COVID-19 patsienti, nendest intensiivravi vajab 56 patsienti, kellest omakorda juhitaval hingamisel on 36 inimest.

Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati haiglates kokku 63. Koju saadeti 18 inimest, 5 patsienti viidi üle COVID-19 osakonda teise haiglasse, 11 inimest üle mitte-COVID osakonda samas haiglas.

Ööpäeva jooksul suri 9 koroonaviirusega nakatunud inimest – 93-aastane naine, 90-aastane naine, 89-aastane mees, 86-aastane naine, 83-aastane naine, 82-aastane mees, 81-aastane mees, 80-aastane naine, 72-aastane naine. Kokku on Eestis surnud 653 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 3992 COVID-19 haigusjuhtumit 3842 inimesega.

7. märtsi seisuga on tervenenud 55 396 inimest. Neist 39 374 inimese (71,1 protsenti) haigusjuhtum on lõpetatud, 16 022 inimese (28,9 protsenti) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud enam kui 982 582 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 75 003 (7,6 protsenti testide koguarvust). Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Eestis on COVID-19 vastu vaktsineerimisi tehtud 101 452 inimesele, kaks doosi on saanud 43 942 inimest

Tänahommikuse seisuga on vaktsineerimisi tehtud kokku 101 452 inimesele, kellest  43 942 on saanud mõlemad doosid. Ööpäeva jooksul manustati 3791 doosi, kokku on manustatud 145 394 vaktsiinidoosi.

Eelolevatel nädalatel jätkub paralleelselt perearstide juures riskirühma kuuluvate inimeste vaktsineerimine ning erinevate tervishoiuasutuste juures eesliinitöötajate – haridusasutuste töötajate, politsei- ja päästeteenistujate ning kohalike omavalitsuste sotsiaalhoolekande valdkonna töötajate vaktsineerimine. Statistikat vaktsineerimiste kohta saab vaadata Terviseameti koroonaviiruse andmestikust. Inimene ise saab oma vaktsineerimisi vaadata Patsiendiportaalis digilugu.ee.

COVID-19 vaktsineerimise eesmärk on kaitsta riskirühmi, kellel on suurem tõenäosus nakatuda või kelle nakatumisel võib haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist.

Esmajärjekorras võimaldatakse vaktsineerimist tervishoiutöötajatele ning tervishoiuasutuste töötajatele, hooldekodude töötajatele ja elanikele ning üle 70-aastastele ja teatud diagnoosidega inimestele, kellel võib tervise tõttu olla COVID-19 haiguse kulg raskem. Niipea kui Eestisse jõuab piisavas koguses COVID-19 vaktsiine võimaldatakse vaktsineerimist ka teistele sihtrühmadele ja kogu elanikkonnale.

Laadi alla HOIA rakendus

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 268 753 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märgitud 4853 korda, millest aktiivseid haigusjuhte on hetkel 1145.

Selleks, et HOIA saaks lähikontaktseid teavitada, peab see olema alla laaditud ja aktiveeritud enne haigestumist. Haigestunuks märkimise järel on HOIA oma eesmärgi täitnud ja lakkab teavitusi saatmast. Peale tervenemist on kasutajal võimalik taas HOIA alla laadida või selle seadetest oma andmed kustutada ning see alustab tööd otsast peale.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Samuti on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.

Haigestumuse intensiivsus Eestis on väga kõrge

COVID-19 haigestumus on kõrge kogu Eestis. Selleks, et meie meditsiinisüsteem vastu peaks ja me ei seaks ohtu teiste inimeste elu ja tervist, peame kinni pidama kõigist abinõudest, mis meie tervise kaitseks on kasutusele võetud. Väldime kontakte, hoiame distantsi, kanname maski! Vii oma kontaktid teiste inimestega miinimumini ja ole võimalikult palju kodus, et vähendada riski ise nakatuda ja kanda nakkust pereringis kellelegi edasi.

Intensiivse nakkusleviku tõttu kehtivad Eesti rangemad meetmed koroonaviiruse leviku tõrjumiseks. Üldhariduskoolid, kutsekoolid ja kõrgkoolid on distantsõppes kuni märtsikuu lõpuni. Avalikud üritused siseruumides ei ole lubatud. Kinod, teatrid, kontserdisaalid, muuseumid on suletud üle Eesti. Lubatud on vaid individuaalne treening ja huvitegevus. Nädalavahetustel peavad kaubandus- ja toitlustusettevõtted olema suletud, argipäeviti peavad toitlustusettevõtted uksed sulgema kell 18, toidu kaasamüük jääb lubatuks kõikidel nädalapäevadel. Avatuks tohivad jääda toidupoed ning esmavajalikud poed, näiteks apteegid ja prillipoed.

Infot koroonaviiruse, COVID-19 haiguse ja vaktsiinide kohta otsi ainult usaldusväärsetest allikatest. Vaktsineerimisega seotud info leiab veebilehelt www.vaktsineeri.ee. Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi– ja Facebooki-lehelt.

Viimased uudised