Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Synlab

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 6969 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 1420 ehk 20,4 protsenti testide koguarvust.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 815 inimesel. 628 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 196, Lääne-Virumaale 80, Tartumaale 74, Saaremaale 61, Pärnumaale 50, Võrumaale 25, Lääne- ja Raplamaale 21 uut positiivset testi. Viljandimaale lisandus 13, Hiiu- ja Põlvamaale 9, Järvamaale 8, Valgamaale 7 ja Jõgevamaale 4 uut nakkusjuhtu. 27 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Terviseameti koroonakaardi järgi on Tartumaal kokku tuvastatud 4794, Võrumaal 1467, Valgamaal 813 ja Põlvamaal 571 juhtu. Postiivsete testide arv on 10 000 elaniku kohta Eestis kõige madalam Viljandimaal (230) ja Põlvamaal (232) ning kõrgem Ida-Virumaal (845), Harjumaal (629), Saaremaal (566) ja Võrumaal (414).

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 1153,2 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 17,3 protsenti.

Ööpäeva jooksul avati haiglates uusi COVID-19 haigusjuhtumeid kokku 77, haiglaravi vajab 564 patsienti

Tänase, 4. märtsi hommikuse seisuga viibib haiglas 564 COVID-19 patsienti, nendest intensiivravi vajab 53 patsienti, kellest omakorda juhitaval hingamisel on 28 inimest.

Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati kokku 77. Koju saadeti 45 inimest, 18 inimest viidi üle mitte-COVID-19 osakonda.

Ööpäeva jooksul suri kaheksa koroonaviirusega nakatunud inimest –  92-aastane naine, 90-aastane mees, 89-aastane naine, 85-aastane naine, 80-aastane mees, 77-aastane naine, 70-aastane naine ja 58-aastane mees. Kokku on Eestis surnud 623 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 3820 COVID-19 haigusjuhtumit 3674 inimesega.

4. märtsi seisuga on tervenenud 53 360 inimest. Neist 37 712 inimese (70,7 protsenti) haigusjuhtum on lõpetatud, 15 648 inimese (29,3 protsenti) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud enam kui 960 700 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 70 610 (7,3 protsenti testide koguarvust). Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Eestis on COVID-19 vastu vaktsineerimisi tehtud 87 086 inimesele, kaks doosi on saanud 39 762 inimest

Tänahommikuse seisuga on vaktsineerimisi tehtud kokku 87 086 inimesele, kellest  39 762 on saanud mõlemad doosid. Ööpäeva jooksul manustati 5309 doosi, kokku on manustatud 126 848 vaktsiinidoosi.

Eelolevatel nädalatel jätkub paralleelselt perearstide juures riskirühma kuuluvate inimeste vaktsineerimine ning erinevate tervishoiuasutuste juures eesliinitöötajate – haridusasutuste töötajate, politsei- ja päästeteenistujate ning kohalike omavalitsuste sotsiaalhoolekande valdkonna töötajate vaktsineerimine. Statistikat vaktsineerimiste kohta saab vaadata Terviseameti koroonaviiruse andmestikust. Inimene ise saab oma vaktsineerimisi vaadata Patsiendiportaalis digilugu.ee.

COVID-19 vaktsineerimise eesmärk on kaitsta riskirühmi, kellel on suurem tõenäosus nakatuda või kelle nakatumisel võib haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist.

Esmajärjekorras võimaldatakse vaktsineerimist tervishoiutöötajatele ning tervishoiuasutuste töötajatele, hooldekodude töötajatele ja elanikele ning üle 70-aastastele ja teatud diagnoosidega inimestele, kellel võib tervise tõttu olla COVID-19 haiguse kulg raskem. Niipea kui Eestisse jõuab piisavas koguses COVID-19 vaktsiine võimaldatakse vaktsineerimist ka teistele sihtrühmadele ja kogu elanikkonnale.

Laadi alla HOIA rakendus

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 268 164 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märgitud 4590 korda, millest aktiivseid haigusjuhte on hetkel 1053.

Selleks, et HOIA saaks lähikontaktseid teavitada, peab see olema alla laaditud ja aktiveeritud enne haigestumist. Haigestunuks märkimise järel on HOIA oma eesmärgi täitnud ja lakkab teavitusi saatmast. Peale tervenemist on kasutajal võimalik taas HOIA alla laadida või selle seadetest oma andmed kustutada ning see alustab tööd otsast peale.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Samuti on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.

Rakveres, Maardus ja Tallinnas suureneb testimisvõimekus

Eile avati Rakveres testimistelk. Testimine liigub siseruumidest välja, nüüd saab proove saab ka autoga saabudes. Rakvere testimistelk asub linna spordihoone parklas. Maardus jätkub testimine üle päeva SYNLABi testimisbussis, reedel avaneb testimisvõimalus Kundas, Tallinnasse lisandub Saku Suurhalli kõrvale täiendav testimistelk. Praegu saab saatekirja saanud inimene igale poole samal või järgmisel päeval aja. Kõik testimispunktid on leitavad siit:https://koroonatestimine.ee/testimispunktid/

Ligi 10 protsenti registreerunud inimestest ei tule testimisele kohale. Testimisest loobumisel tuleb sellest teada anda numbril 6464 848. Sellisel juhul saab tühistatud aega pakkuda teistele soovijatele.

Haigestumuse intensiivsus Eestis on väga kõrge

COVID-19 haigestumus on kõrge kogu Eestis. Selleks, et meie meditsiinisüsteem vastu peaks ja me ei seaks ohtu teiste inimeste elu ja tervist, peame kinni pidama kõigist abinõudest, mis meie tervise kaitseks on kasutusele võetud. Väldime kontakte, hoiame distantsi, kanname maski! Vii oma kontaktid teiste inimestega miinimumini ja ole võimalikult palju kodus, et vähendada riski ise nakatuda ja kanda nakkust pereringis kellelegi edasi.

Intensiivse nakkusleviku tõttu kehtivad Eesti rangemad meetmed koroonaviiruse leviku tõrjumiseks. Üldhariduskoolid, kutsekoolid ja kõrgkoolid on distantsõppes kuni märtsikuu lõpuni. Õpilastel, kes teevad sel õppeaastal põhikooli lõpueksameid ja riigieksameid, lubatakse kontaktõppele kahel päeval nädalas. Kinod, teatrid, kontserdisaalid, muuseumid on suletud üle Eesti. Nädalavahetustel peavad kaubandus- ja toitlustusettevõtted olema suletud, argipäeviti peavad toitlustusettevõtted uksed sulgema kell 18, toidu kaasamüük jääb lubatuks kõikidel nädalapäevadel. Avatuks tohivad jääda toidupoed ning esmavajalikud poed, näiteks apteegid ja prillipoed.

Infot koroonaviiruse, COVID-19 haiguse ja vaktsiinide kohta otsi ainult usaldusväärsetest allikatest. Vaktsineerimisega seotud info leiab veebilehelt www.vaktsineeri.ee. Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi– ja Facebooki-lehelt.

Viimased uudised