Brigitte Panker ja Olle Ilmar Jaama. Foto: Reigo Teervalt

Täna jätkus Tehvandil koolinoorte orienteerumise MM lühiraja võistlusega. Nooremas koondiste vanuserühmas tuli maailmameistriks Brigitte Panker ja poiste nooremas koondiste vanuserühmas jooksis end hõbemedalile Olle Ilmar Jaama.

Tavarajal eestlaste noorema vanuserühma tüdrukute koondistes jooksnud Brigitte tegi väga tugeva jooksu ja oli finišis ajaga 15:29. Tema kannul jäi napilt teiseks poolatar Iga Müller, kes kaotas Pankerile kuue sekundiga. Pronksmedalile jooksis end Hispaania neiu Judit Ravell (17:00).

„Rada oli joostav, aga eksimiskohti oli küllaga, seega pidi väga hästi kaarti lugema,” ütles Brigitte Panker pärast lühiraja jooksu. Ühtegi suurt viga sisse ei tulnud. Pankeri sõnul oli ta kindel, et poolatar võidab võistluse, sest raja esimeses pooles oli Müller ajaliselt kiirem. Raja teine osa joosti aga ühes tempos ja lõpu otsustasid sekundid.

Tavaraja nooremate poiste koondiste arvestuses läks võit lõunanaabritele, kiireima jooksu tegi lätlane Emils Lazdans ajaga 18:34. Teisele kohale jäänud Olle Ilmar Jaama kaotas lätlasele 16 sekundit. Kolmanda koha saavutas hispaanlane Mateo Rodriguez, kes finišeeris ajaga 19:58.

„Rada oli jätkuvalt väga tehniline ja füüsiliselt raske nagu ka üleeile tavarajal. Täna õnneks ühtegi viga ei teinud, tehniliselt väga hea jooks, olen hõbemedali üle väga õnnelik. Lätlasega heitlesime viimane kord Balti meistrivõistlustes esikoha eest, tol korral jäi samuti tema peale. Tegu on väga kiire konkurendiga,” ütles Jaama pärast jooksu. Täna saadud medal oli Jaamale sellelt MMilt juba teine. Üleeile tavarajal sai ta kaela pronksmedali.

Vanemas tüdrukute koondiste arvestuses oli kiireim soomlanna Melina Lahdenperä, kiireima Eesti tüdrukuna oli finišis Johanna Laanoja (11. koht).

Vanemate poiste koondiste arvestuses läks võit Läti noormehele Davis Solmanisele, parima eestlasena saavutas Hando Allmann 10. koha.

Eestlastest olid samuti tublimad Maria Eller (5.koht), Lorely  Kõrvel (6. koht), Birgit Rõõm (19. koht), Kairiin Märtson (20. koht) ning Siiri Talts ja Timo Kudre saavutasid oma vanuseklassides 26. koha.

Homme toimub kell 11:00 Otepää kesklinnas rahvuslik segateatevõistlus, kus kolmeliikmelises võistkonnas on iga jooksja eri rahvusest. Kaasa elama on oodatud kõik suuremad ja väiksemad spordisõbrad.