Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Reigo Teervalt

Täna toimus Otepää linnas MMi nädala viimane võistlus, kus kolmeliikmelised võistkonnad orienteerusid kiiruse peale läbi linna. Kiireima, 25 minuti ja 16 sekundiga saabusid finišisse prantslane Julien Vuitton, sloveenlanna Zala Zavrl ja hispaanlane Adrian Tamarit.

Minutilise kaotusega jäid teiseks prantslane Quentin Andrieux, uusmeremaallane Thomas Brendolise ja soomlanna Matilda Latvala (26:16). Kolmandaks tulid segavõistkondlikus teatejooksus ukrainlanna Daria Berezhna, soomlane Atte Ikola ja uusmeremaallane Aidan Skinner (26:27).

Parima eestlasega segavõistkond koosseisus Mihkel Mahla, belglanna Gaëlle Fronhoffs ja hiinlanna Caiyao Guo (29:44) saavutasid 14. koha.

Tegu oli teatejooksuga, kus tund enne võistlust anti võistkondadele kätte orienteerumiskaardid ja enne starti oli neil võimalus oma teekonnad ja valikud kokku leppida. Kell 11:00 anti kõigile tiimiliikmetele ühisstart. Kohustuslikus kolmes punktis pidid kõik kolm eri rahvusest tiimikaaslast korraga kontrollpunkti läbima.

Esikolmikusse jooksnud võistlejad sõnasid, et edu tagas kõigi tiimiliikmete tugevustega arvestamine, nende kasutamine ja strateegiline eeltöö.

Kell 19.00 toimub Kääriku uues spordihoones pidulik koolinoorte orienteerumise MMi lõputseremoonia.

2021. aastal toimuvad koolinoorte orienteerumise maailmameistrivõistlused Serbias, Belgradi linnas.

18. koolinoorte orienteerumise maailmameistrivõistlused toimusid 29.04-04.05 Otepääl. Ligi 800 koolinoort oli Eestisse saabunud 23 riigist üle maailma. Kaugeimad külalised olid kohale tulnud Brasiiliast, Hiinast ja Uus-Meremaalt.

Viimased uudised