Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Täna kella 20 seisuga oli kohaliku omavalitsuse volikogude valimisel üle Eesti hääletanud jaoskonnas 109 647 ja interneti teel oma hääle andnud 194 539 valijat.

Kogu Eesti peale kokku on hääletamas käinud 304 186 inimest ehk 28,3 protsenti valijatest. Kõige aktiivsem hääletamisest osavõtt on olnud Hiiu maakonnas, kus on hääletamas käinud peaaegu 33 protsenti valijaist. Nii Tallinnas kui ka Tartu linnas on käinud hääletamas 30,8 protsenti sealsetest valijatest.

448 valimisjaoskonda üle Eesti on avatud valimispäeva õhtuni pühapäeval. Nendest valimistest alates on kasutusel elektrooniline valijate nimekiri ehk paberi asemel on nimekiri arvutis. See tähendab, et valija pole enam seotud ühe kindla valimisjaoskonnaga ja saab oma valimisringkonna piires valida, millises jaoskonnas hääletamas käia. Valimisjaoskondade kohta saab rohkem infot kaardirakenduselt aadressil jsk.valimised.ee.

E-hääletamine kestab ööpäevaringselt kuni laupäeva, 16. oktoobri õhtuni kell 20. Elektrooniliseks hääletamiseks tuleb aadressilt www.valimised.ee oma arvutisse laadida valijarakendus. Lisaks on vaja internetiühendusega arvutit ning isiku tuvastamiseks ID-kaarti koos ID-kaardi lugejaga või mobiil-ID-d ja PIN-koode.

Viimased uudised