Kaks võitu jäi Raasiku/Mistra meeskonna debüüthooaja saldoks, viimases voorus kaotati Põlva Servitile. Foto: Helin Potter/ arhiiv.

Esimesena lõpetas käsipalli meeste meistriliigas põhiturniiri Raasiku/Mistra meeskond. Kahele võidule debüüthooajal neljapäeval lisa ei saadud, aga vastas oli ka täiseduga jätkav Põlva Serviti. 21. liigamängu järjest võitnud põlvalased olid võõrsil 32:21 (18:6) paremad.

Serviti jättis küll Arukülla sõites kuus põhimeest koju, kuid tiitlikaitsja koosseisu sügavus on hetkel muljetavaldav. Ülljo Pihus tabas kohtumise algul kaks korda järjest, Sten Toomla pühkis võõrustajate tabloopoolelt nulli, aga Tõnis Kase viske järel juhtisid külalised 4:1.

Raasiku/Mistra oli rünnakul raskustes ning kuigi saadi kiirrünnak ja teeniti karistusvise, siis need tõrjus suurepäraselt väravapostide vahel alustanud Jürgen Lepasson. Kümneminutilise mängu järel oli Serviti ees 7:1 ja raasikulaste peatreener Jüri Lepp võttis minutilise vaheaja.

Kase viskas 14. minutil seisuks 9:1, ent kümnekonnaks minutiks suutis Raasiku siis mängupildi võrdsustada. Hästi pommitas Toomla, kelle arvele jäi avapoolajal viis väravat. Eduseisult 12:5 lõpetas Serviti poolaja aga 6:1 spurdiga ning Carl-Eric Uibo tulistas vaheajaskooriks 18:6.

Raasiku väljus riietusruumist võideldes, kaitse muutus aktiivsemaks ja väravaidki lisandus hoogsalt. Taavi Tibar ja Enrico Anton realiseerisid kiirrünnaku ning Marko Slastinovski vähendas vahe ühekohalise numbrini. Ehkki põlvalasedki tabasid kolm korda järjest, kasutas Raasiku hästi ära arvulise ülekaalu ning kahe Antoni värava järel oli seis 22:14.

Serviti jäi uuesti vähemusse, paar head tõrjet tegi kodumeeskonna 16-aastane väravavaht Johannes Paju ning Toomla viskest tuli 24:17. Siis tõstis liigaliider pisut tempot, skoorimishoo said üles Uibo, Pihus ja Mathias Rebane ning vahe kärises jälle.

Lõpuvile kõlades olid Serviti võidunumbrid 32:21, mis on siiski väikseim vahe, millega Raasiku/Mistrat tänavu võidetud. Rebane viskas seitse, Uibo viis ja Pihus neli väravat. Kaotajate poolel olid hooaja viimase mängu täpseimad Toomla seitsme ja Anton kolme tabamusega.

6. Raasiku/Mistra 20 2 0 18 432:586 4

Parimad väravakütid: Rail Ageni (Tapa) – 99, Hendrik Koks (Viljandi) – 90, Mathias Rebane (Serviti) – 86, Taavi Tibar (Raasiku) – 83, Vahur Oolup (Tapa) – 80, Martin Nerut (Raasiku) – 73, Markus Viitkar (Tallinn) – 69, Dmõtro Jankovski (Kehra) ja Marko Slastinovski (Raasiku) – 67 väravat.