Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Põhihooaeg meeste meistriliigas sai reedel läbi. Viimases B-vaheturniiri mängus alistas Viljandi HC kodusaalis HC Viimsi/Tööriistamarketi 32:29 (16:14). Hooaeg jätkub kahe nädala pärast veerandfinaalidega, kus on vastamisi Põlva Coop – Viljandi HC ning HC Tallinn – SK Tapa.

Nagu tabeliseisu kohalt tähtsusetus viimases mängus võis aimata, olid Viljandil mõned pallurid puudu. Lisaks pidi palju noori kasutav peatreener Marko Koks arvestama, et nädalavahetusel seisavad ees B-klassi meistrivõistlused. Külalised olid aga kaasa võtnud minimaalse koosseisu ehk väravavahi ja kuus väljakumängijat.

Eeltoodu ei tähenda, et platsil polnuks kompromissitut heitlust. Viljandi sai küll 2:0 ette, aga Karl Mihkel Seenmaa ja Kert Liinat viigistasid. Tasavägine mäng jätkus ja 13. minutil oli seis 5:5. Siis sattusid hoogu valgevenelased Sergei Rodjukov ja Andrei Hapal ning Viljandi juhtis 8:5.

Vahe kõikus pikalt kahe-kolme peal, kuid 24. minutil vähendas viimsilaste puurivaht Siim Patrael tühja väravasse saadetud palliga selle minimaalseks. Minut hiljem taastas Hapal aga oma tänavuse hooaja sajanda liigaväravaga Viljandi kolmeväravalise eduseisu, 13:10. Vaheajapausiks olid tablool numbrid 16:14.

Teise pooltunni esimestel minutitel püsis mäng veel tasavägisena, siis hakkas Viljandi eest libisema. Volodimir Maslak tegi 39. minutil 4:0 vahespurdi lõpetuseks 23:16. Viimsi üritas tänu Aleksander Oganezovi tabamustele lähemale saada, kuid mulkide võõrleegionärid jätkasid täpset pommitamist.

Seisul 27:20 leidsid külalised veel uut jõudu – Andre Sild oli täpne korra ja Liinat kahel puhul. Rodjukovi tabamusele vastas kahe väravaga Vaher ning viimase kümneminutilise alguseks oli vahe veel vaid kolm, 28:25. Lähemale siiski ei saadud ning Viljandi võttis 32:29 võidu.

Kolm välismaalast viskasid Viljandi kasuks kokku 25 väravat – Rodjukov kümme, Hapal kaheksa ja Maslak seitse. Hooaja kahe võidu, kahe viigi ning kuue punktiga kaheksandal kohal lõpetanud Viimsi poolel tabas Vaher kümme, Liinat kaheksa ja Oganezov viis korda.

Meistriliiga vaheturniiride lõplikud tabeliseisud:

Parimad väravakütid: Vahur Oolup (Tapa) – 144, Tõnis Kase (Coop) – 132, Sergei Rodjukov – 115, Andrei Hapal (mõl. Viljandi) – 104, Markus Viitkar – 101, Robin Oberg (mõl. Tallinn) – 99, Janar Mägi (Kehra) – 97, Mihkel Vaher (Viimsi) – 94 väravat.