Alfred Timmo (viskel) aitas nädalavahetusel Põlva Servitit kahes võidumängus kümne tabamusega, neist kuus leidsid täna tee Tapa võrku. Foto: Helin Potter

Pühapäeval peeti Põlvas ja Viljandis kaks käsipallimängu, mis Eesti klubide jaoks nii Balti liiga kui ka kohaliku meistrisarja arvestusse läksid. Põlva Serviti alistas SK Tapa/N.R. Energy 31:26 (15:14) ning Viljandi HC tuli välja suurest kaotusseisust ning võitis HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi 25:20 (7:12).

Viienda võidu Balti liiga tabelisse saanud Serviti tõusis liidri Dobele ZRHK Tenaxiga samale pulgale, kuid Läti meistril on üks mäng vähem peetud. Kehral ja Viljandil on neli silma ning Tapa jätkab kahe punkti peal.

Elmu Koppelmann: panime Põlva võidu nimel tööd tegema

Esimeses kohtumises Põlvas alustati tasavägiselt ja resultatiivselt ning mis huvitav, siis tehti seda laial rindel. Kui kaheksandaks minutiks näitas tabloo 5:5, oli värav kirjas juba kümnel mängijal! Tapa rünnak hakkas ühe libedamalt liikuma ning Rail Ageni ja Vahur Oolupi väravatest saadi 8:5 ette.

Serviti vahetas nii mängijaid kui ka kaitseformatsiooni ja kaheksaminutiliseks veninud väravapõua lõpetas tavapärane kaitsespets Indrek Neeme. Kaitses ei suutnud põlvalased aga kuidagi pidurdada Oolupit. Kui 20-aastane vasaksisemine seisuks 11:8 tegi, oli tema arvel juba kuus tabamust.

Siis tegi Serviti aga 6:0 vahespurdi ja juhtis 14:11, ent poolajavileks oli vahe pärast Oolupi tabamust minimaalne – 15:14. Teist pooltundi alustas Serviti suurepärase kaitsetööga ja kõik värava suunas lennanud pallid tõrjus esimese kaheksa minuti jooksul Christofer Viilop. Vahe kärises ja 36. minutil tuli Ülljo Pihuse viskest 19:14.

Ageni muukis lõpuks põlvalaste väravaluku lahti ning väravaid sadas tihedamas rütmis. Seda aga siiski mõlemal pool väljakut ja nii püsis vahe nelja-viie värava peal kohtumise lõpuni. Serviti sai 31:26 võidu, millesse Andris Celminš ja Alfred Timmo panustasid kuue väravaga. Kaotajate poolel olid täpsemad Ageni üheksa ja Oolup kaheksa tabamusega.

„Kaks mängupäeva nagu päev ja öö, viimane oli siis eile. Kehra vastu ei õnnestunud suurt miskit, aga täna suutsime Põlva panna võidu nimel tööd tegema. Pole tükk aega näinud, et nad niimoodi pingutaks. Tänasele päevale võiks kooliõpetajalikult panna hindeks nelja väikse miinusega,” hindas Tapa peatreener Elmu Koppelmann.

Kuueväravaline kaotusseis pöörati viieväravaliseks võiduks

Erinevalt Põlvast oldi Viljandi spordihoones väravatega mängu algul vägagi kitsid. Kuue minuti järel oli seis 1:1, kuid eriti suurtes raskustes olid rünnakul noored mulgid, kel kuidagi ei õnnestunud Kehra kogenumaid ja füüsiliselt võimsamaid pallureid üle mängida. Oma teise värava saavutas Viljandi alles 14. minutil, kui Aleksander Pertelson viskas seisuks 5:2.

Ei hiilanud visketäpsusega Kehragi, kui välja arvata vasakult äärelt hästi tabanud Sergio-Silver Kreegimaa. Külalised jäid 19. minutil, eduseisul 6:3, ilma ühest kaitseliini tugisambast Janar Mägist, kes sai otse punase kaardi. Riietusruumi mindi siiski Kehra juhtimisel 12:7, ent sealt väljus juba sisukam Viljandi.

Hendrik Koks ja Mikk Varik vähendasid vahe kaheväravaliseks, enne kui kehralased skoorida jõudsid ja 41. minutil tuli Koksi karistusviskest 14:14 viik. Rasmus Ots tegi võõrustajate väravasuul mitu head tõrjet, kapten Kristjan Koovit viis 43. minutil mulgid esmakordselt juhtima ja kohe kasvatas Koks edu veelgi – 16:14.

Viljandi mängis targalt edasigi ja lisas uskumatu kaheminutilise perioodi, mil visati neli vastuseta väravat. Otsa poolt tühja väravasse saadetud pall tegi lõppseisuks 25:20 ja lõpetas Viljandi kuuemängulise võiduta seeria Kehra vastu. Koks viskas kümme väravat, Varik lisas viis ja Pertelson neli, Kehra poolel tabas Kreegimaa kuus korda.

„Mis ma oskan öelda? Algul ei õnnestunud mitte midagi, teisel poolajal klappis kõik. Kaitsefaasis polnud tegelikult avapoolajalgi suurt häda, aga rünnakul jõudsime teisel pooltunnil loogiliste lahendusteni, selle asemel, et peaga vastu seina joosta,” tegi Viljandi peatreener Marko Koks lühianalüüsi.

Meistriliiga tabeliseis:

Parimad väravakütid: Hendrik Koks (Viljandi) – 34, Vahur Oolup (Tapa) – 32, Mathias Rebane (Serviti) – 31, Rail Ageni (Tapa) – 28, Andris Celminš (Serviti) – 26, Marten Saar (Tapa) – 24, Mikk Varik (Viljandi) ja Alfred Timmo (Serviti) – 20 väravat.