Viljandi peab tänavu leppima pronksimänguga, viskel Andrii Basarab. Foto: Merlin Raudkett/ Baltic Handball League

Tänases Balti liiga teises poolfinaalis võitlesid finaalikoha nimel Viljandi HC ja Läti klubi ZRHK Tenax Dobele.

Eelmise aasta poolfinaalis Dobele klubi alistanud Viljandi sel aastal saavutust korrata ei suutnud ning kaotas skooriga 23:31 (12:11).

Viljandit jäi finaalist lahutama Läti kahurvägi

Väravate asemel algas päeva teine poolfinaal Põlvas kollase kaardi ja 2-minutiliste eemaldamistega. Avavärav tuli alles mängu 4. minutil, mil Kristjan Koovit Tenaxi väravavõrku sahistas ja Viljandi juhtima viis. Veel 8. minutil 4:3 juhtinud Viljandi pidi 2 minutit hiljem otsa vaatama 4:4 viigile. Liidrivahetus toimus kohtumise 14. minutil, kui Ņikita Pančenko Tenaxi 6:5 ette viis. Tenax hakkas tüürima 2-väravalise edu poole, ent Kooviti ja Hendrik Koksi väravad hoidsid vahemaad ühe värava peal. 18. minutil Tenaxi soov siiski jõustus ning Läti klubi läks juhtima skooriga 10:7. 3 minutit väravata olnud Viljandi sai lisa juurde 20. minuti eel, mil Koks 7-meetri karistusviske realiseeris. 2 minutit hiljem skooris Koks uuesti ning Viljandi oli seisuga 9:10 napis kaotusseisus. 24. minutil tuli Andrii Basarabilt viigistav värav. Viljandi värava oli lukku keeranud Rasmus Ots, kelle najal Viljandi ka liidripositsiooni tagasi võitis: pärast Otsa õnnestunud tõrjet 29. minutil, leidis Koovit vastase väravasuu üles ja viis Viljandi 12:11 juhtima. Esimene poolaeg lõppes seisult 12:11 Eesti klubi kasuks.

Teisel poolajal mängis Tenax end kiirelt viigi peale, misjärel mindi 5 minutiks juhtima. Kuni 38. minutini juhtis Läti klubi 3 väravaga. Seepeale tegi Viljandi 3:0 spurdi Simon Drõgini, Aleksander Pertelsoni ja Hendrik Koksi väravate abil. Nii oli 40. minutil valitsemas taas viik, sel korral numbritega 17:17. End mängu tagasi võidelnud Viljandi lasi Tenaxi peagi uuesti juhtima. Sedapuhku Tenax juba eduseisu käest ei lasknud: skoori tegid küll uuesti Koks ja Koovit, kuid Läti klubi ei jäänud vastust võlgu. Seni suurim kaotusseis saabus 48. minutil, kui Tenax edumaa 4 värava peale kasvatas skooriga 23:19. 50. minuti eel realiseeris Kristo Voika 7-meetri karistusviske, vähendades kaotuse 20:23 peale. Siis lisas Tenax gaasi juurde – käimas oli 52. minut, kui Tenax juhtis juba seisuga 25:20. Viljandit hoidsid täielikult vajumast Voika tabamused, kuid sellest hoolimata oli võidurong jaamast lahkumas. 5 minutit oli jäänud mängida ja tabloo näitas seisu 28:22 Läti klubi kasuks. Poolfinaal lõppes skooriga 31:23 Tenaxile.

„Täna ei pidanud kaitse kokkulepetest kinni. Vastased said tuhhi üles ja meie oma langes,” kommenteeris Voika. „Homme tuleb tuhh üles saada ja kokkulepetest kinni pidada.”

Viljandi parimaks mängijaks valiti puurilukk Rasmus Ots. Võistkonna resultatiivseimad olid Hendrik Koks ja Kristo Voika 5 väravaga. Tenaxi parim kui ka resultatiivseim mängumees oli Ņikita Pančenko, kes viskas 12 väravat.

Viljandi ja HC Dragunas lähevad homme jahtima pronksi. Balti meistritiitli nimel konkureerivad tiitlikaitsja Põlva Serviti ja ZRHK Tenax Dobele.