Anatoli Tšezlov leidis suurepäraselt partnereid, viskas ise viis väravat ning juhtis Põlva Serviti finaali. Foto: Helin Potter

Meeste meistriliigas selgus reedel tänavuse hooaja esimene finalist, kui Põlva Serviti oli kolmandaski poolfinaalis üle Põlva Coopist, sel korral tulemusega 40:27 (17:16) ning sai seeriavõidu 3:0. Tiitlikaitsja ootab nüüd finaalivastast paarist HC Tallinn – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper, kus mängudega 2:1 juhib Tallinn.

Nagu esimeseski kohtumises tegi Serviti kiire ja eduka alguse – kahe minutiga kolm rünnakut ning eduseis 3:0, kui kahel puhul tabas Hendrik Varul ja korra Henri Sillaste. Coop võitles vahe minimaalseks, 5:4 peale, kuid siis hakkas Põlva esindusmeeskond avastama üha enam auke vastaste kaitses.

Kohtumise algul leidis mängujuht Anatoli Tšezlov suurepäraselt joonelt Varulit, nüüd hakkas venelane ka ise tabama. Tema viskest tuli 7:4 ja 15. minutil 9:5. Veel kaks minutit hiljem kasvatas Sander Sarapuu edunumbrid viiele väravale, 11:6. Serviti ridades naasis 20 minuti möödudes pärast vigastuspausi põgusalt platsile Kristjan Muuga.

Tiitlikaitsja hakkas aga patustama pallikaotuste ja lohakate visetega ning kui lisandusid kaheminutilised karistused, leidis Coop võimaluse mängu tagasi tulla. Hästi tabasid meeskonna kogenumad Andreas Rikken ja Priit Jõks ning nagu tavapärane, ka meistriliiga suurim väravakütt Tõnis Kase.

Coopi väravavaht Christofer Viilop saatis 29. minutil palli tühja väravasse ja vähendas vahe minimaalseks, 16:15. Alfred Timmo vastas küll väravaga, ent koos lõpusireeniga oli Jõksi kord Eston Varuskita väravasse pall saata ja nii mindi puhkama seisul 17:16. Serviti muutis teise pooltunni algul mängu kiiremaks ja taastas kiirelt kolmeväravalise edu.

Pikalt püsis mäng võrdsena, kusjuures suuri teeneid oli selles häid tõrjeid teinud Viilopil ja võimsalt pommitanud Kasel. 41. minutil tuli pärast Varuli ja Timmo tabamusi aga 25:20 ning siis hakkas vahe juba kasvama. 54. minutil viis Ülljo Pihus karistusviskest Serviti kümne väravaga ette.

Viimased kaheksa minutit kuulusid Servitile seisuga 7:1 ja tiitlikaitsja edenes finaali kindla võiduga 40:27. Sillaste viskas kaheksa, Varul seitse, Pihus ja Timmo kuus ning Tšezlov viis väravat. Coopi poolel tabas Kase kümme, Priit Jõks kuus ja Rikken neli korda.

„Coop mängis selles seerias oma võimete kohaselt, võibolla teise mängu avapoolaeg tuli liiga palju praaki sisse. Üldiselt olen rahul ja saab nüüd näha, kes Coopile pronksimängus vastu tuleb ja milliseid võimalusi meile seal antakse,” lahkas mõlemat Põlva tiimi igapäevaselt juhendav Kalmer Musting.

„Tervikuna olid sarnased mängud – nii kui Serviti natuke gaasi andis, nii kärises vahe kümnele. Kahjuks pole esindusmeeskonnal närvilisi või pingelisi mänge juba üle kuu aja olnud. Aga õnneks on meil koosseis, kel medalimängude kogemusi kamaluga. Teeme rahulikult trenni, puhkame, kogume värskust ja 15. mail alustame finaalseeriat,” lisas Musting.

Meistriliiga järgmised poolfinaalmängud:

05.05.  19:00  HC Tallinn – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper (mängude seis 2:1)

Vajadusel:

08.05.  19:00  HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – HC Tallinn

Meistriliiga parimad väravakütid: Tõnis Kase (Coop) – 168, Vahur Oolup (SK Tapa) – 148, Sergei Rodjukov (Viljandi HC) – 120, Markus Viitkar ja Robin Oberg (mõl. Tallinn) – 118, Andrei Hapal (Viljandi HC) – 110, Janar Mägi (Kehra) – 107, Henri Sillaste (Serviti) – 104 väravat.