Hooaega Coopis alustanud Alfred Timmo (viskel) kurvastas oma endist meeskonda kuue väravaga ja aitas Serviti kindla võiduni. Foto: Helin Potter

Meeste meistriliigas algas reede õhtul ka teine poolfinaalseeria, kus vastamisi kaks Põlva meeskonda. Avakohtumises sai tiitlikaitsja Serviti Mesikäpa hallis kindla võidu Coopi üle, alistades vastased 36:22 (15:10). Kolme võiduni peetava seeria teine mäng toimub teisipäeval.

Serviti ei kavatsenud noorematele kolleegidele armu anda ning alustas kohtumist tormiliselt – Stanislav Holodjuk, Carl-Eric Uibo, Alfred Timmo ja Henri Sillaste viisid tiitlikaitsja nelja minutiga 4:0 juhtima. Kui lisada, et Eston Varusk tegi sama ajaga neli tõrjet, tundus et kohtumine kujuneb väga ühepoolseks.

Kalmer Musting – kes juhendas ses kohtumises Coopi – võttis aja maha ning Andreas Rikken avas väravatearve. Peagi tuli Timmo ja Sillaste visete järel 6:1 ja ehkki noored põlvalased vähendasid peamiselt Otto Karl Kondi ja Tõnis Kase tabamuste läbi veidi vahet, viis Ülljo Pihus 14. minutil Serviti 11:5 ette.

Edasi keerati väravatekraanid kinni, häid tõrjeid hakkas lisaks Varuskile tegema Christofer Viilop, kuid mõlema meeskonna mängu sigines ka palju tehnilist praaki. Suurima edu sai Serviti 22. minutil, mil Holodjuk tegi seisuks 13:6. Vaheajale minnes näitas tabloo numbreid 15:10.

Coop alustas teist pooltundi hästi ja hoidis mängu pikalt võrdsena. Siis hakkasid aga Serviti tagaliinimehed hästi leidma Sander Sarapuud, kes asendas vigastatud kapten Kristjan Muugat. 20-aastane paremäär viskas neli väravat järjest ning Serviti sai 39. minutil ette 22:14.

Jälle oli mäng pikka aega võrdne, mõlemad tiimid tegid ohtralt vahetusi ja kõik pallurid said mänguaega. Kahekohaliseks kasvatas Serviti edunumbrid 47. minutil Hendrik Varul, tehes seisuks 26:16. Kümme minutit hiljem juhtis 13-kordne Eesti meister 32:22 ning rohkem vastasel oma puuri palle saata ei lubanud.

Viimase kolme minutiga neli vastuseta väravat visanud Serviti sai kindla 36:22 võidu. Sarapuu ja Timmo tabasid kuus ning Holodjuk ja Sillaste viis korda, kaotajate ridades viskasid Kase ja Kont viis ning Priit Jõks neli väravat. Seeria teine mäng toimub teisipäeval.

Meistriliiga järgmised poolfinaalmängud:

29.04.  19:00  HC Tallinn – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper (mängude seis 0:1)
30.04.  19:00  Põlva Coop – Põlva Serviti (mängude seis 0:1)
02.05.  19:00  HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – HC Tallinn
03.05.  19:00  Põlva Serviti – Põlva Coop

Meistriliiga parimad väravakütid: Tõnis Kase (Coop) – 153, Vahur Oolup (SK Tapa) – 148, Sergei Rodjukov (Viljandi HC) – 120, Markus Viitkar (Tallinn) – 111, Andrei Hapal (Viljandi HC) – 110, Robin Oberg (Tallinn) – 107, Janar Mägi (Kehra) – 101, Mihkel Vaher (HC Viimsi/Tööriistamarket) – 94 väravat.