Rasmus Ots tõrjus Viljandi HC väravasuul küll kolm karistusviset, kuid karikasarja veerandfinaali edenes Põlva Serviti. Viskel Mathias Rebane. Foto: Helin Potter

Kahel eelmisel hooajal käsipalli Eesti karikavõistlustel otsustavas lahingus kohtunud Põlva Serviti ja Tallinn pidid loosi tahtel alustama uut karikasarja avaringist. Mõlemad ületasid tõkke edukalt – karikakaitsja Serviti alistas kahe mängu kokkuvõttes Viljandi HC ja 2018. aasta karikavõitja Tallinn oli üle HC Viimsi/Tööriistamarketist.

Eeldatavalt oli enam põnevust oodata Põlvas, sest Serviti oli kaks nädalat tagasi Viljandist kordusmänguks kaasa võtnud vaid kolmeväravalise võidu. Kohtumine algas vägagi tasavägiselt, alles 11. minutil tuli esimene kaheväravaline vahe, kui Aleksander Pertelson külalised 6:4 ette viis.

Serviti reageeris kiirelt, vasakukäeliste Kristjan Muuga ja Otto Karl Kondi puudumisel tavalisest rohkem mänguaega saanud Markel Veiko vastas kohe kahe tabamusega ning 16. minutil tulistas Andris Celminš põlvalased 7:6 juhtima. Heas viskehoos Pertelson viis aga peagi uuesti ette mulgid.

Oli kodumeeskonna kord spurtida ning Hiiendi ja Veiko tabamuste järel oli karikakaitsja ees 13:10, Hendrik Koks vähendas karistusviskest poolajavileks vahet ühe võrra. Kristjan Kooviti ja Koksi väravate abil tuli teise pooltunni algul viik, kuid juhtima pääses Viljandi uuesti alles 47. minutil.

Väravavaht Rasmus Ots tõrjus juba kolmanda põlvalaste karistusviske ning seejärel viis kapten Koovit külalised 18:17 ette. Ikka ja jälle olid Servitil vastused olemas, vastaseid hoiti kuus minutit “kuival” ning Alfred Timmo tabamus aitas võõrustajad jälle 20:18 eduseisu.

Kohtumine jätkus sama tasavägiselt lõpuvileni, kuid Serviti võttis oma, võites 23:20 ja pääses koondseisuga 52:46 edasi. Veiko viskas põlvalaste parimana kuus väravat, Rebane lisas viis ja Timmo neli. Kaotajate kasuks tabas Koks kuus ja Pertelson viis korda.

Viimsis alustas avamängu 37:29 võitnud Tallinn kohtumist nii nagu peatreener Risto Lepp mängueelselt lubas – gaas põhjas. Viie minutiga juhtisid külalised 4:1 ja 11. minutil tegi Marek Karu seisuks juba 8:2. Viimsilased ei kavatsenud pealinlastele veerandfinaalikohta siiski kandikul ulatada.

Tallinn hoiti seitse minutit väravata ja Owe-Martti Lemsalu viskest tuli 15. minutil seisuks 8:6. Seitse minutit hiljem vähendas Matten Mäerand vahe minimaalsekski, kuid seisult 11:10 spurtis uuesti Tallinn ja Mikk Pinnoneni värava järel oldi ees 16:10. Skoorirohke poolajalõpu järel mindi puhkama seisul 18:13.

Teist pooltundi alustas Tallinn veelgi äkilisemalt kui esimest ning otsustas mängu saatuse kiirelt. Pidurdamatusse hoogu sattusid Karu ja Pinnonen ning juba 36. minutil kirjutati vahe kahekohalise numbriga – 24:14. Väiksemaks vahe enam ei läinud, ainult kasvas.

Tallinn sai 39:26 võidu ning edenes koondtulemusega 76:55 veerandfinaali, kus vastu tuleb HC Kehra/Horizon Pulp&Paper. Karu ja Karmo Harju viskasid võitjate kasuks kaheksa ning Pinnonen ja Kalev Kütt seitse väravat. Viimsil tabas Lemsalu kümme ja Mart Varik kuus korda.