Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Hetk ühest viimastest kohtumistest lõppeval käsipallihooajal – noormeeste A-klassi liigamängust Põlva Spordikooli ja SK Tapa vahel. Foto: Helin Potter

Eesti Käsipalliliidu (EKL) juhatus otsustas eelmisel nädalal, et lõppeva, 2019/20 hooaja Eesti meistrivõistlusi pole võimalik sportlikult lõpetada ja nii jäävad kõigis vanuseklassides meistritiitlid ja medalid välja andmata ja lõplikud kohad selgitamata. Küll aga otsustati, et järgmise hooaja Euroopa karikasarjade kohad jagatakse vastavalt katkestamise hetkel kehtinud pingereale.

Uuel hooajal muutub Euroopa karikasarjade süsteem, kus senise EHF Cupi asemele luuakse Euroopa käsipalliliiga ja tugevuselt kolmanda sarja EHF Challenge Cup nimeks saab omakorda EHF Cup. Eesti edetabelipunktid annavad õiguse viimati mainitud võistlusele nii meeste kui naiste seas välja panna kolm klubi.

EKL-i juhatuse otsusel said meeste seas õiguse EHF Cupil osaleda Põlva Serviti, HC Tallinn ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper. Mõne eelneva meeskonna loobumise korral läheb osalemisõigus edasi Viljandi HC-le ja siis SK Tapale. Naiste EHF Cupile pääsevad SK Reval-Sport, HC Kehra ja SK Tapa ning eelnevate loobumise korral HC Tabasalu.

Sarnane printsiip kehtib hooajaks 2020/21 ka meeste Balti liigas. Vastavalt Eesti meistriliiga katkemise hetkel kehtinud pingereale saavad esimeses järjekorras osalemisõiguse Põlva Serviti, HC Tallinn, HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ja Viljandi HC ning kellegi loobumise korral SK Tapa.

Viimased uudised