Põlva/Arcwood edenes koduses Põlvas toimuvale karikavõistluste finaalturniirile. Foto: Helin Potter/arhiiv

Eesti meeste karikavõistlustel käsipallis selgus esimene nelja meeskonna finaalturniirile edeneja, kelleks on Põlva/Arcwood. Mullune esiliigavõitja ja karikapronks alistas veerandfinaali korduskohtumises Aruküla/Audentese 29:28 (18:13). Suure sammu samas suunas tegi HC Kehra/Horizon Pulp&Paper, olles avamängus 32:12 (13:6) üle Põlva Coopist.

Arukülas alustati tasavägiselt ja 7. minutil oli seis 4:4, kusjuures võõrustajate Mihkel Vaher oli realiseerinud kolm karistusviset. Siis aga tabas vähemuses mängides kahel korral Margo Piksööt, tõrjega hiilgas Kristjan Kukk ning Põlva/Arcwood sai 6:4 ette. Kodumeeskond kombineeris ladusalt, ent visked raksatasid kas vastu väravaraame või tõrjus need Kukk.

Külalised ründasid oluliselt tulemuslikumalt, 15. minutil tuli Piksöödu viienda värava järel 10:5 ja hetk hiljem Siim Kübardilt 11:5. Arukülalased võitlesid vahe neljale, kuid lasid siis vastased uuesti eest ja Piksööt tegi 26. minutil 17:10. Arcwood pidi pikalt pidevate eemaldamiste tõttu vähemuses mängima ning vahe hakkas uuesti vähenema.

Karmo Harju realiseeris kiirrünnaku, ent Mario Karuse tegi koos poolajasireeniga seisuks 18:13. Teise pooltunni algul „kõneles” esmalt Mihkel Tamme vasak käsi, kuid Karl-Magnus Rebane vastas kahe väravaga ning seis oli 19:15. Vahe kõikus nelja ja kuue värava vahel, väiksemaks ei tahtnud kuidagi sulada.

Arvestades, et Aruküla/Audentes vajas vähemalt kümneväravalist võitu, oli põlvalaste edu turvaline. Seisul 27:23, kui mängida jäi kaheksa minutit, algas võõrustajate hilinenud lõpuspurt. Kahel korral jõuti viiginigi, kuid Põlva/Arcwood võitis 29:28.

Kahe mängu kokkuvõttes olid edunumbrid 65:55 ja teist aastat järjest edenes esiliigatiim koduses Põlvas 7. ja 8. detsembril toimuvale finaalturniirile. Üleplatsimehena viskas Piksööt 11 väravat, Tamm lisas neli. Kaotajate poolel said samuti neli tabamust kirja Rebane ja Vaher.

Kehras ei suutnud kaks meeskonda esimese nelja minutiga kordagi väravavõrku sahistada, siis tabas Põlva Coopi kasuks Lauri Land. Järgmised neli väravat viskas küll kodumeeskond, kuid 11. minutil oli seis veel 5:3. Järgnes aga Coopi 11-minutiliseks veninud „kuiv” periood, mille jooksul kehralased tabasid kuus korda ning Indrek Normak tegi seisuks 11:3.

Järgmised kaheksa minutit ei lubanud noored põlvalased kümnekordsel Eesti karikavõitjal kordagi palli võrku saata ning Kermo Saksing, Priit Luuk-Luuken ja uuesti Saksing vähendasid vahe 11:6 peale. Karistusviske realiseerinud David Mamporia ning Marten Mitt tegid siiski vaheajaseisuks 13:6.

Teist poolaega alustas võimsa pommitamisega Mamporia, kes tabas kolm korda järjest. Tanel Vilks, Sigmar Seermann ja Raiko-Rait Kreegimaa lisasid ühe värava ning 38. minutil juhtis Kehra 19:6. Coopil läks tarvis peatreener Kalmer Mustingu minutilist vaheaega ja pea kümmet minutit, enne kui Kevin Tühis väravatearve avas.

Täiskoosseisus esinenud Kehra andis kõigile mänguaega ning jätkas edu suurendamist. 32:12 võiduga lõppenud mängus said käe valgeks tosin pallurit, Mamporia ja Seermann viskasid kaheksa ning Vilks kolm väravat. Coopil tabas 16-aastane Saksing seitse ja tema eakaaslane Land kaks korda. Korduskohtumine toimub pühapäeval Põlvas.