Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

USA teadlased on avastanud antikeha, mis aitab kõigi koroona mutatsioonide vastu. Kui seda saaks kasutada vaktsiini väljatöötamisel, oleks see tõeline läbimurre.

Koroona on levinud maailmas viimased kaks ja pool aastat. Nakatunud on enam kui 610 miljonit inimest ja surnud on 6,5 miljonit inimest. Koroonasse sureb maailmas iga päev jätkuvalt sadu inimesi.

Koroonavaktsiinid on aidanud ära hoida raskeid haiguse ja surma juhtumeid, aga vaktsineerida on vaja pidevalt uuesti ja uuesti. Mitmetes riikides on käimas viimase aasta jooksul juba neljas vaktsineerimine.

Nüüd aga on teadlased leidnud antikeha, mis aitab kõigi koroona mutatsioonide vastu. Antikeha nimega SP1-77 leidsid koostöös USA Bostoni lastehaigla, Harvard Medical School’i ja Duke University teadlased.

Uuringu tulemused avaldati hiljuti teadusajakirjas Science Immunology. Pärast seda on sellest kirjutatud USA meedias.

Mis on SP1-77? Teadlased avastasid SP1-77, tehes hiirte peal katseid, et välja töötada laialdaselt neutraliseerivaid antikehi HIV-viiruse vastu, mis samuti kergesti muteerub. Testides märgati, et üks antikehadest suutis neutraliseerida koroonaviiruse COVID-19 alfa-, beeta-, gamma-, delta- ja omikroni tüvesid.

Teadlaste sõnul toimib kõnealune antikeha veidi teistmoodi kui paljud teised vaktsiinide jaoks välja töötatud antikehad.

SP1-77 seob end ogavalgu kohaga, mis pole seni muutunud ühegi uue variandiga, ja neutraliseerib variandid uue mehhanismiga, ütles uuringu kaasautor dr Tomas Kirchhausen. Need omadused võivad kaasa aidata selle ulatuslikule ja tõhusale toimimisele.

Viimased uudised