Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Instagram

Kaitseliidu Põlva maleva vabatahtlike algatusel tähistatakse 21. aprillil Põlva keskväljakul veteranipäeva, millega kaasneb eriilmelisi ühisettevõtmisi, erinevaid väljapanekuid ja jõustruktuuride demoesinemisi. Päeva lõpetab Eesti raskerocki kultus-veteranbänd Metsatöll kontsert, mida soojendab Põlva maleva meeskoor Digilaik Meelis Hainsoo juhendamisel.

Veteranipäeva tähistamise vabatahtlikest kaitseliitlastest viieliikmelise korraldustoimkonna eestkõneleja Jaano Mägi sõnul otsustati Põlvamaal veterane austada just nädalavahetusel, et eriilmelistest ettevõtmistest saaks osa võimalikult rohkearvulisem publik. „Veteranipäeva tähistatakse 23. aprillil, kuna see on tänavu teisipäev, siis usume, et vähemalt Põlvamaal jäänuks paljud potentsiaalsed huvilised pakutavast kõrvale,“ täpsustas Mägi.

Pühapäeva, 21. aprilli keskpäevast on huvilistele avatud tehnikanäitus. Kohal on soomustransportöörid Pasi ja BTR, näha saab miinipildurite varustust ning tankitõrjekahurit. Samuti on võimalik tutvuda Kaitseliidu meedikute võimekusega ning uudistada Kaitseliidu Põlva maleva nii-öelda ratastel sauna, tänu millele on õppustel tõhusalt tagatud võitlejate hügieen.

Kell 13 antakse veteranide auks start heategevuslikule Sinilillejooksule, mis osutus üsna populaarseks ka eelmisel aastal. Tänavu, loodavad korraldajad, mullune osavõtjaskond kahekordistub. Sinilillejooksu järel algab Põlva kaubamajas vabavõitlusdemo. Oma ala tutvustavad tõelised professionaalid, kes on valmis julgematele ka lihtsamaid võitlusvõtteid õpetama. Keskväljakul saavad samal ajal lustida lapsed ning muu hulgas on pere pisematel võimalus läbida mini-Sinilillejooks.

Kell 16 rivistuvad keskväljakule mootorrattad ja USA bussid. Kui tsikliridasid on oodatud täiendama kõik huvitatud mootorratturid, siis busse demonstreerib klubi Fullsize.

Jõustruktuuride demoesinemise ja võimekuse tutvustamise avab kell 18 Päästeamet. Sellele järgneb politseinike etteaste, millega kaasneb garanteeritult kaasahaarav vaatemäng.

Õhtune kontsert algab kell 19 Kaitseliidu Põlva maleva meeskoori Digilaik esinemisega ning seejärel tuleb täispika kontserdiga lavale Metstöll. Kaitseliidu vabatahtlikud vabastavad Põlva keskväljaku orienteeruvalt kell 21.

Veteranipäeva korraldajad tänavad Põlvamaa ettevõtjaid, kelle toeta poleks veteranidele suunatud tänupäeva korraldamine võimalik.

Viimased uudised