Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Marek Metslaid

Koroonapandeemiale eelnenud ajaga võrreldes on inimeste võime võtta vastu muudatusi vähenenud kaks korda, rääkisid juhtimiskonsultandid Ekke Sööt ja Liis Paemurru Technopolis Ülemiste korraldatud ärihommikusöögil „Mis on muudatuste juhtimine ja kuidas see aitab organisatsiooni eesmärkide elluviimisele kaasa?”

„Innovatsioonist ei saa rääkida ilma muudatuste elluviimiseta. Raadio jõudis 50 miljoni kuulajani 38 aastaga ning ChatGPT sai 2 kuuga üle 100 miljoni kasutaja – muudatuste rütm on oluliselt kiirenenud,” sõnas Change Partners juhtimiskonsultant Ekke Sööt. „Me saime oma uuringust teada, et üle 60% muudatustest on küllastunud, meil on rohkem taldrikul kui suudame vastu võtta ning sellel on tagajärjed,” lisas Sööt.

„Inimesed väsivad ära ja projektid ei too tulemusi. Statistikat võrreldes koroona eelajaga on täna vastuvõtmise võime muudatustele kaks korda madalam. Juba eos on inimestel väsimus ja ärevus. Kuid mida küllastumise osas teha saab? On kaks võimalust, kas rohkem mitte muuta või seada fookus sissepoole ning kasvatada oma muudatuste tegemise muskleid,” märkis Sööt.

Liis Paemurru sõnul saavutab vaid 25% ettevõtetest oma muudatusprojektidega eesmärgid, püsib ajakavas ja eelarves. „Vaid 17% juhtidest omab piisavat ettevalmistust. Üle 80% juhtidest ei kasuta regulaarselt struktureeritud lähenemist muudatustele,” rääkis Liis Paemurru.

„Tänapäevane juhtimine ja strateegiate planeerimine ei ole enam nii kasulik. Kui saame inimesed kaasa, siis on põhiline, et nad räägiksid muudatustest kui millestki kasulikust. Muudatuste juhtimine on inimeste aitamine praegusest seisundist soovitud seisundisse. Juhtimine on see vahepealne aeg, kus on kõige rohkem hirme ja segadust. Kui inimesi nende seljatamisel ei aita, siis nad kaasa ei tule. Paralleelselt inimestele peab loomulikult silmas pidama ka tehnilisi aspekte,” sõnas Paemurru.

„Mitte kõik inimesed ei läbi muudatusi samal kiirusel. Kõik viis ADKARi mudeli etappi võtavad inimestel erinevalt aega. Muudatused on kui palliplats, kus nurgad ja piirid on olemas, kuid mängu reeglites saavad kõik kaasa rääkida. Muudatuste tegemine võtab aega ning see aeg tuleb planeerida ja võtta. Väikseid võite teekonnal tuleb tähistada, sest need aitavad teid sihile,” lisas Sööt.

Technopolis Business Breakfast on Technopolise kolm korda aastas toimuv ürituste sari, mis keskendub juhtimise teemadele ja annab tänapäeva küllusliku digitaliseerimise vahele võimaluse näost näkku uusi teadmisi ammutada ja uusi ärisuhteid luua.

AS Technopolis Ülemiste (www.technopolis.ee) on endise Dvigateli tehase territooriumile loodud kaasaegse linnaosa Ülemiste City suurarendaja. Linnakus tegutseb täna ligi 500 ettevõtet ning töötab, elab ja õpib kokku 16 000 inimest. Technopolis Ülemiste AS kuulub 51 protsendilise osalusega Soome firmale Technopolis Technopolis Holding Plc ning 49 protsendilise osalusega AS-le Mainor Ülemiste.

Change Partners (www.changepartners.ee) on Eesti turul 25 aastat tegutsenud koolitus- ja konsultatsiooni ettevõte, kelle DNA osaks on teadmine, et edukad muutused algavad inimestest. Nad on partneriks Baltikumis ja Soomes maailma juhtivale muudatuste eksperdile Prosci (USA). Täna teostavad nad unikaalseid ja meeskonda arendavaid koostööprojekte paljude organisatsioonidega, tuues klientideni parima teadmise sellest, mis on aidanud tuhandetel organisatsioonidel plaanitu ellu viia.

Viimased uudised