Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

On uskumatu, aga tõsi, et Võru sotsialistlik linnavalitsus on suutnud viimase 6 aasta jooksul remontida ainult ühe lasteaia. Nüüd on kavas remontida teine lasteaed.

Linnavalitsuse haridusnõunik Anita Kikas on öelnud, et lähematel aastatel on kavas kokku remontida 4 lasteaeda. Kui arvestada, et 8 aasta jooksul saab remonditud 2 lasteaeda, siis lihtne rehkendus näitab, et 4 lasteaia remondi peale kulub kokku 16 aastat.

Senine elu näitab, et Võrus käivad asjad veel aeglasemalt kui palju kirutud sotsialismiajal – enne kasvavad lapsed suureks kui asjad tehtud saavad. Võru lasteaedade remont venib nagu Tallinna-Tartu neljarealise maantee ehitus, mida on ehitatud kiirusega keskmiselt 1 kilomeeter aastas ja mille valmimise peale kulub veel vähemalt 100 aastat. Ehk siis meie silmad seda tõenäoliselt ei näe.

Võru linnavalitsus põhjendas lasteaedade remondi vajadust asjaoluga, et paljud valla elanike lapsed käivad linnas lasteaias, seetõttu on neid lasteaedu vaja. Kui 4-10 aastat tagasi käis linnas lasteaias 60 last väljastpoolt linna, siis nüüd on neid lapsi juba 115 ja nende arv kasvab. Eriti suur puudus on sõimerühmade kohtadest.

Võru puhul tekitab selline asjade käik küsimusi eriti põhjusel, et linn peab end lastesõbralikuks linnaks. Kord aastas korraldatakse linna külalistele küll uhket festivali, aga muul ajal asjad lonkavad. Linn tegeleb kõige muuga kui lastele teenuse pakkumisega. Uuel keskväljakul pole laste peale mõeldud. Selle asemel, et lasta haiglal ehitada tervisekeskus, krabas linn selle endale ja peab kulutama selle peale vähemalt miljon eurot. Siin on kas vastus, miks lasteaedade remont venib: tegeletakse kõige muu kui laste heaoluga.

Kommentaarid

Viimased uudised