Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

USA-s sai varem täiesti terve 19-aastane tudeng koroona nakkuse. Hiljem ta suri. Põhjuseks arvatakse olevat närvisüsteemi häired.

19-aastane ameeriklane Chad Dorrill suri koroona tagajärjel ühel esmaspäeva õhtul septembri lõpus. Põhja-Karoliina osariigis elava õpilase surma kajastas teiste seas CBS News.

Chad õppis teist aastat ülikoolis Appalachian State University. Ta ei elanud ühikas, vaid üüris korteri. Tudengid olid distantsõppel.

Septembris avaldusid tal külmetushaiguse laadi haigusnähud. Chad naasis vanemate juurde elama peale seda, kui ema seda palus, edastas ülikool teadaandes.

Chad käis kodu ligidal koroonatesti andmas ja tal tuvastati koroonaga nakatumine. Chadi onu David rääkis väljaandele New York Times, et noormees oli 10 päeva karantiinis, enne kui koju naases.

Chadil tekkisid peale nakatumist probleemid närvisüsteemiga. Ta ei saanud enam voodist välja, kuna jalad ei kuuletunud. Vend pidi tõstma ta autosse, et minna arsti juurde kontrolli. Arsti väitel on see väga harukordne juhtum, midagi säärast polnud kunagi varem olnud. Onu David rääkis, et koroona ei mõjutanud kopsusid, vaid aju.

Chadi ema Susan Dorrill ütles uudistekanalile WFMY, et arstid polnud millegi seesugusega varem kokku puutunud. Ema samas hoiatab, et kui see võib juhtuda täiesti terve ja mittesuitsetava 19-aastase noormehega, võib see juhtuda igaühega.

Surma põhjus pole veel täpselt teada, aga arvatakse, et tegemist oli koroonast tingitud närvisüsteemi häirega. Enne seda oli Chad täiesti terve noormees.

Ühe peretuttava väitel kahtlustati, et Chadil oli diagnoosimata Guillain-Barréni sündroom, mis põhjustab närvisüsteemis põletikku, mis pöördub inimese enda vastu. See sündroom võib välja lüüa mõne viirushaiguse, näiteks koroona tagajärjel.

Onu väitel tehti Chadile lahkamine, aga pole teada, kust noormees nakkuse sai. Ta oli perekonna teada kasutanud näomaski. Arstid püüavad nüüd välja selgitada noormehe täpsema surma põhjuse.

Viimased uudised