Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Senine Keskerakonna poliitik ja riigikogu liige Jaanus Karilaid tegi avalduse, milles teatab, et liitub Isamaa erakonnaga.

Järgnevad Jaanus Karilaiu avaldus ja Isamaa juhi Urmas Reinsalu kommentaar.

———————————————————————————————————

Head Eesti inimesed,

Olen otsustanud liituda erakonnaga Isamaa.

Keskerakonna juhi valimised möödunud pühapäeval olid minu jaoks põhimõtteline valik. Teatasin sellest avalikult juba enne kongressi. Täna kinnitan, et jään oma seisukohale kindlaks.

Mihhail Kõlvarti varasem tegevus näitab, et ta ei lähtu Eesti parimatest huvidest. Eesti keele ning laiemalt eestluse kui kultuuri- ja väärtusruumi kindlustamine ei kuulu Mihhail Kõlvarti ega Yana Toomi eesmärkide hulka.

Olen sügavalt veendunud, et Vene-Ukraina sõja valguses ei vaja Eesti sellist poliitilist liikumist ning ma ei pea võimalikuks olla selles osaline.

Paljud Keskerakonna liikmed on täna nõutud ja segaduses. Raskes olukorras tuleb teha otsus, mis lähtub südametunnistest. Kutsun ka teisi Keskerakonna liikmeid tegema oma valik just siseveendumuest lähtuvalt.

Aus on seda teha just nüüd, mitte lükata otsustamist ebamäärasesse tulevikku.

Miks liitun Isamaaga?

Eesti vajab positiivset alternatiivi tänasele valitsusele.

Usun, et Isamaa on mõistlik valik neile, kes ei taha näha poliitikat vaid Reformierakonna ja EKRE vastanduva vägikaikaveona.

Usun, et saan Isamaa erakonnas anda panuse nii oma valijate eest kui laiemalt Eesti ees seisvate ülesannete lahendamisel.

Aitäh Keskerakonna liikmetele senise koostöö eest.

Jaanus Karilaid

Isamaa juhi Urmas Reinsalu kommentaar:

Jaanus Karilaid tegi õige otsuse, sest see valik on tehtud sisemise veendumuse alusel.

Mul on hea meel Jaanuse liitumise üle Isamaa meeskonnaga.

Olen kindel, et tema liitumine tugevdab Isamaa meeskonda nii Riigikogus kui Eestis laiemalt.

Tean, et see otsus ei sündinud kergelt, kuid Jaanuse otsuses on olemas julgus ja kindlameelsus, mis tänase valitsuse poliitikas puudub.

Reformierakonna juhitud valitsus ei oma Eesti tänasest olukorrast adekvaatset pilti. Valimiste järel hakati ellu viima poliitikat, millest valimiste eel rääkida ei julgetud.

Idavedude skandaaliga on tekitatud moraalne kriis ning majandusküsimustes puudub julgus langetada Eesti jaoks hädavajalikke otsuseid.

Eesti vajab positiivset alternatiivi tänasele valitsusele.

Viimased uudised