Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Täna Tallinna lauluväljakul kogunenud erakonna Isamaa Suurkogu võttis vastu poliitilise avalduse, mille järgi ei tohi Eestis olla kohta ühiskonda lõhestavale poliitikale.

Järgneb poliitiline avaldus:

Eesti ühiskonna polariseerumine on murettekitav. Aina enam näeme paljude poliitikute ja aktivistide poolt ühiskonna maalimist must-valgeks, kus küsimustele saab olla vaid üks vastus. Sisulise debati ja kompromisside otsimise asemel üritatakse suruda peale enda „õiget” nägemust, tembeldades kogu eriarvamusel osa ühiskonnast „valeks”. See suurendab trotsi ja kibestumust, jätab kõrvale lükatavate inimeste hinge aastateks veritsevad haavad.

Tervenemiseks vajab ühiskond ideaali, mille alla mahuksid kõik meie kaasmaalased. See on eestluse ideaal, mis tõstab esile meie rahvuse, keele ja kultuuri, väärtustades kogu meie rahvast. Rasketest aegadest oleme alati läbi tulnud mitte isekeskis kakeldes, vaid kokku hoides ja selgi kokku pannes. Eesti ühiskond on palju mitmekesisem, kui mõned inimesi äärmusesse kiskuvad poliitikud soovivad näidata. Sellise vaadete rikkuse ja vastastikkuse lugupidamise püsimise eest peame seisma üheskoos.

Tänaste kriiside keskel ja pingete õhkkonnas vajab Eesti riik rohkem kui kunagi varem vastutustundlikku juhtimist ning selget tulevikunägemust. Rahvuslik julgeolek, laste ja perede väärtustamine, kvaliteetne eestikeelne haridus, usaldusväärne õigussüsteem, õhuke riik, stabiilne maksukeskkond, aus konkurents ning kasvav majandus – nende eesmärkide eluviimiseks on Isamaa kindel ja turvaline valik. Rahvuslikke aateid ja konservatiivset ellusuhtumist kandev Isamaa on kindlalt tulevikku vaatav erakond.

Isamaa on läbi aegade olnud tasakaalustavaks jõuks Eestis. Isamaa ei asu ühel või teisel pool välja mõeldud rindejoont, vaid otsib koostööd, et aidata kaasa Eesti elu üldisele edendamisele läbi väärtustel põhineva isamaalise poliitika.

Viimased uudised