Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Lõunaeestlase pilt.

Isamaa juht Helir-Valdor Seeder saatis erakonnakaaslastele kirja, milles andis teada, et ei kandideeri enam erakonna juhiks.

Siin on Seederi pöördumine:

Head erakonnakaaslased!

Isamaa erakonna korraline Suurkogu koguneb Tallinnas 10. juunil, et teha kokkuvõtteid seni saavutatust, seada plaane tulevikuks ja valida erakonna eestseisus, aukohus, revisjonikomisjon ja esimees. Olen juhtinud erakonda alates 2017. aasta kevadest. See on olnud töine ja saavutusterohke, aga ka keeruline ja kohati valuline periood erakonna arengus. Kõige olulisem on siiski see, et oleme olnud isamaalise poliitika elluviimisel väga edukad, alustades pensionireformi elluviimisest ja lõpetades eestikeelsele haridusele ülemineku ning perehüvitiste seaduse vastuvõtmisega erakondade ühisel konsensusel, mida praegune valitsuskoalitsioon üritab tagasi pöörata. Minu esimeheks valimisel kuus aastat tagasi oli Isamaa toetus künnise all. Tänaseks on see stabiliseerunud kaheksa protsendi juures. Edukaks poliitika elluviimiseks tulevikus vajame uut hoogu ja muutusi, säilitades samas oma põhiväärtused.

Olen otsustanud eelseisval Suurkogul mitte kandideerida erakonna esimeheks ja anda see võimalus inimesele, kellel on ambitsiooni ja tahet pühenduda järgnevatel aastatel erakonna ja Eesti poliitika kujundamisele Isamaa esimehena. Õnneks on selliseid inimesi erakonnas mitmeid. Annan rahuliku südame, aga samas ka positiivse ootusega teatepulga üle.

Tänan kõiki kaasteelisi. Aitäh! Erakonna asutajaliikmena soovin õigeid valikuid Suurkogul ja kinnitan, et Isamaa on igavene!

Viimased uudised