Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Portugal on olnud väga tubli koroonaviiruse vastases võitluses. Üks abimehi on olnud koroonasurmade arvu vähendamisel sooleparasiitide vastane ravim ehk nn ussirohi – ivermektiin.

Mõned arstid on isegi välja öelnud, et ei võta vaktsiini, kuna peavad ivermektiini viiruse vastu sedavõrd tõhusaks. Tegemist on lisaks väga odava ravimiga – kuu aja pikkune kuur maksab alla 5 euro, vahendab Portugal Resident.

Portugali arst dr António Pedro Machado räägib, et hooldekodudes on saadud ivermektiini kasutades väga häid tulemusi. Arst ise kasutas seda rohtu Santa Misericórdia hooldekodu elanike peal ja 68 nakatunu hulgas oli ainult 3 koroonasurma. Neist kaks olid enne seda raskelt haiged ja üks hakkas ivermektiini võtma alles siis, kui tal oli välja kujunenud äge kopsupõletik.

Dr Machado räägib, et pole vaktsiinivastane, ta soovitab teistel end lasta vaktsineerida, aga ise ta end vaktsineerida ei lase, kuna on olemas selline tõhus ravim nagu ivermektiin. Arst tunnistab, et on ise võtnud ussirohtu profülaktika mõttes mitu kuud ja tunneb end väga hästi.

Ivermektiin loodi 30 aastat tagasi, et võidelda ümarussidega. Koroonapandeemia ajal on aga arstid hakanud seda andma patsientidele ja tulemused on olnud väga head. Asja kohta on tehtud teaduslik uuring, millest tuleb välja, et ivermektiin takistab koroonaviiruse SARS-CoV-2 paljunemist.

Kuigi ivermektiini kasutamist on kritiseeritud, kiidavad Portugalis ivermektiini ka patsiendid. Proua Maria Madalena Cotovio ütles, et tema 71-aastane abikaasa võttis paar päeva ivermektiini ja ärkas hommikul ilma palavikuta. Mees ei olnud ühtegi teist rohtu võtnud. Naine oli väga üllatunud, aga samas tundis kergendust.

Ivermektiini puhul on positiivne, et seda toodab pealinna Lissaboni ligidal Portugali enda firma, Hovione. Ravimi tootmiseks pole vaja osta patendiõigust. Ravimikuur üheks kuuks maksab alla 5 euro.

Eelmisel nädalal tunnistas tunnustatud Portugali meedik, endine riikliku meditsiininõukogu juht Germano de Sousa, et võtab ise ka regulaarselt ivermektiini. Ta analüüsib ise igapäevaselt laboris 700 koroonaproovi ja võtab rohtu profülaktika mõttes. Mees tunnistas, et kuni ta pole vaktsiini saanud võtab ta ivermektiini, lisaks kasutab koroona tõrjeks näomaski ja peseb käsi.

Germano de Sousa ütles, et on neid, kes väidavad, et ivermektiini kasulikkus pole teaduslikult ära tõestatud, aga de Sousa kinnitab, et ta teab, et sellest on kasu.

Germano de Sousa kuulub nende meditsiinitöötajate hulka, kes soovivad, et ravimiamet Infarmed viiks läbi uuringu ja kinnitaks ivermektiini kasutamise COVID-19 patsientidel.

On räägitud, et ivermektiin võib hooletul kasutamisel kahjustada maksa, aga üks teine arst Henrique Carreira, kes kasutab ravimit eakatel patsientidel räägib, et see on jama. Ivermektiini ei lagundata organismis maksas ja see jutt maksakahjustuse kohta on lahti lastud lihtsalt selleks, et inimesed tunneksid end ebamugavalt, räägib doktor Carreira.

Ivermektiin on müügil retseptiravimina.

Viimased uudised