Põlva Serviti kaitse oli kohati kui müür ning Raasiku/Mistral lubati visata vaid 17 väravat. Foto: Helin Potter

Kolmapäeva õhtul kohtusid käsipalli meistriliigamängus Eesti rekordmeister Põlva Serviti ja kõrgeimas sarjas debüteeriv Raasiku/Mistra. Serviti kirjutas tabelisse neljanda võidu, tehes seda senise hooaja suurima, 13-väravalise eduga – 30:17 (13:9).

Erinevalt teisipäevasest Tapa–Tallinn vastasseisust Põlvas kohtumise algul skoorimisega just ei liialdatud – viieminutilise mängu järel juhtis Serviti 1:0. Kaitse toimis mõlemal meeskonnal ning väravavahid Jürgen Lepasson ja Kristian Käbi tegid häid tõrjeid. Üheksandal minutil sai kodumeeskond pärast Mathias Rebase täpset karistusviset siiski 4:1 ette.

Servitil oli Henri Sillaste ja Eston Varuski eemaloleku tõttu puudu kamaluga kogemust ning, et algkoosseisu mahtusid ka näiteks Sander Sarapuu, Arturs Meikšans, Tõnis Kase, Otto Karl Kont ja Alfred Timmo, siis oli põlvalaste jaoks tegu harvanähtavalt noorusliku esiseitsmega.

Nii Lepasson kui ka Käbi jätkasid suurepärast mängu postide vahel, kuid Raasiku/Mistra hiilis vaikselt lähemale. 17. minutil tuli Martin Neruti karistusviskest viik 5:5. Serviti peatreener Kalmer Musting omas luksust hetkega välja vahetada praktiliselt kogu ründav koosseis ning värske veri – ehkki kogenumate käte-jalgade sees – tõi kiirelt tulemust.

Kuue minutiga tegid võõrustajad 7:0 vahespurdi, mille jooksul Andris Celminš tabas kolm korda ja Mario Karuse värava järel juhiti 12:5. Külalised püüdsid Celminšit katta individuaalselt, ent ka rünnakul hakkas Raasikul tulema õnnestumisi. Rauno Kopli kaks täpset viset seadsid vaheajaseisuks 13:9.

Teist pooltundi alustas Serviti selgelt paremini, eriti just kaitses, sest Raasiku/Mistra viskas esimese 11 minutiga vaid ühe värava. Kui toimib kaitse, on rünnatagi kergem ning põlvalaste arsenalis paukusid pea kõik püssid, mille päästikule vajutati. Meikšans viis 41. minutil Serviti juhtima 19:10.

Külaliste juhendaja Jüri Lepa minutilise mõttepausi järel tulnud väravad mängujuht Martin Kalvetilt ei lubanud mõnd aega vahet kahekohalise numbriga kirjutada, kuid 46. minutil jõuti pärast Rebase täpset karistusviset sellegi tähiseni. 14-kordse Eesti meistri suurim edu oli 15-väravaline, kuid viimastel minutitel suutsid Taavi Tibar ja Patrick Padjus seda vähendada.

Hooaja suureskooriliseima võidu saanud Serviti edunumbrid olid lõpuks 30:17. Võitjate poolel viskas Rebane kuus, Celminš viis ning Kase, Timmo, Karuse ja Carl-Eric Uibo kolm väravat. Kolme tabamusega piirdusid ka Raasiku/Mistra täpsemad ehk Kalvet, Tibar, Nerut ja Kopli.

Meistriliiga tabeliseis:

Parimad väravakütid: Mathias Rebane (Serviti) – 22, Vahur Oolup – 19, Marten Saar (mõl Tapa) – 17, Hendrik Koks (Viljandi), Aleksander Oganezov (Tapa) ja Andris Celminš (Serviti) – 16, Dmõtro Jankovski (Kehra) ja Aleksander Pertelson (Viljandi) – 13 väravat.