Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Reformierakonnale raskel tunnil kutsuti Brüsselist appi keskvõimu esindaja, aga see on libe tee, sest ALDE juht Guy Verhofstadt on rahvusriikide vastane.

Euroopa Parlamendi liberaalide fraktsiooni (ALDE) juht Guy Verhofstadt kirjutas juba paar aastat tagasi väljaandes The New European, et Euroopa Liidu ainus mõeldav areng on tulevikus liitriik ehk föderaalne Euroopa, seda praeguse riikide liidu asemel.

Verhofstadt pooldab Euroopa Ühendriike, sarnaselt Ameerika Ühendriikidega, mis tähendab suuremat keskvõimu ja rahvusriikide kaotamist. Tema väitel on Euroopa Liidu projekt mõeldud rahvusluse väljasuretamiseks, et „ravida Euroopa terveks rahvusluse katkust igaveseks ajaks”.

Kas rahvusriikide vastane Verhofstadt on päris õige mees eestlasi õpetama? Tema segamine Eesti poliitikasse võib anda soovitule vastupidise tulemuse, nii nagu peaministrikandidaadi Kaja Kallase resoluutsed avaldused peale valimisi. Euroopa üks väärtusi on ka tasakaal, mitte labane bravuur, mis iseloomustab nii Kallast kui Verhofstadti. Lisaks on tulemas Europarlamendi valimised ja eestlastele päitsete pähe panijad riskivad toetusest ilmajäämisega, kuna inimestele üldiselt peale surutud asjad ei meeldi.

LÕUNAEESTLANE

We must not be guided by fear: a federal Europe is the only option

For Europe, the credit crunch goes on After the collapse of Lehman Brothers, lending in Europe dropped by 10% in six years, whereas in normal economic circumstances it should have risen by 10%. In other words, the global credit level has collapsed by one-fifth.

Viimased uudised