Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Maailma terviseorganisatsioon WHO hoiatab, et Hiinas möllab uus ja ohtlik koroona Omikroni variant.

Koroona uus Omikroni alamvariant BF.7 levib väga kiiresti Hiinas, edastab sealne väljaanne Global Times. Uus variant avastati eelmisel nädalal Hiina põhjaosas, aga nüüd on see levinud juba mujale.

Guangdongi maakonna Shenzheni linna nakkushaiguste ametnike sõnul on uus alamvariant juba kolme levinuima variandi hulgas. Ametnikud loodavad, et neil õnnestub suur nakatumiste laine ära hoida.

Lisaks on BF.7 ametivõimude väitel põhjustanud muu hulgas Shandongi maakonnas Yantai linnas nakatumiste hüppe. Sealsed võimud on hoiatanud laiaulatusliku nakatumiste laine eest, mistõttu peavad väljastpoolt maakonda linna saabuvad turistid tegema viie päeva jooksul kolm koroonatesti.

Maailma terviseorganisatsioon WHO on juba väljastanud ülemaailmse hoiatuse kiiresti leviva alamvariandi BF.7 kohta, mis on eeldatavasti järgmine domineeriv koroonaviiruse variant.

Septembri lõpu seisuga on alamvarianti BF.7 leitud juba Belgiast, Saksamaalt, Prantsusmaalt, Taanist, Suurbritanniast ja USA-st. Belgias on 25 protsenti nakatumistest põhjustatud BF.7 poolt, kuid teistes Euroopa riikides on see osakaal seni jäänud kümne protsendi juurde.

Hiina asjatundjate hinnangul muutub uus variant peagi Hiinas domineerivaks, kui vajalikke ennetusmeetmeid kasutusele ei võeta.

Global Timesi küsitletud asjatundjate sõnul suudab BF.7 immuunsusest paremini läbi murda kui näiteks eelmine omikroni alamvariant BA.5. Asjatundjad märgivad, et BF.7 nakkab kergesti sõltumata varasemast haiguse läbipõdemisest või vaktsineerimisest.

Kuid asjatundjad juhivad tähelepanu sellele, et vaktsiinid ja suukaudsed koroonaviiruse ravimid on tõhusad ka BF.7 puhul. Vaktsiinide abil jäävad BF.7 sümptomid leebeks.

Viimased uudised