Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Ligi nelikümmend aktiivset noort osales reedel, 24. novembril Haanja rahvamajas korraldatud sügisseminaril Ühtsus, mis oli suunatud Misso, Haanja, Rõuge, Varstu ja Mõniste noortele.

Sügisseminari eesmärk oli suurendada uue Rõuge valla piirkondadevahelist ühendust ning viia noored kokku valla otsustajatega. Sügisseminaril oli kokku viis külalisesinejat. Esimene neist oli Pärnu linna Noortekogu esimees Laura Kiviselg, kes valiti ka Pärnu linna volikokku, olles seal kõige noorem liige. Tema ülesanne oli läbi viia seltskonnamänge, mis viie valla noori lähedasemaks teeks.

Teiseks külaliseks oli Kristjan Perli (Morsakabi OÜ), kes tegeleb IT-ettevõtlusega. Tema rääkis androidi mängude tegemise telgitagustest ning tõi välja, et mängu valmimine on ajakulukas protsess ning alati ei saagi kõik mängud valmis. Perli soovitab alustada mõne lihtsama projektiga ja siis liikuda edasi keerulisemale.

Kolmandaks külaliseks oli Rõuge Noortevolikogu aseesimees Liivika Koobakene, kes igapäevaselt õpib TTÜ Tartu Kolledžis küberfüüsikalist süsteemitehnikat. Koobakene rääkis kogemustest rahvusvaheliste projektidega. Olles ise kirjutanud mitmeid projekte ning osalenud paljudes erinevates riikides toimunud noortevahetustel, on tal lai silmaring ja teadmised, mida teiste noortega jagada.

Rõuge valla noorsootöö spetsialist Kerli Kõiv viis läbi rühmatöö, kus noored pidid kujutama ette Rõuge valda 2022. aastal ning panema kirja mis on siis paremini kui praegu. Seejärel tuli kavandada plaan, kuidas selle tulemuseni jõuda. Seminari lõpetas Sandra Eowyn Karu, kes laulis kolm oma kirjutatud lugu ning rääkis sellest, et unistuste täitumiseks tuleb ise vaeva näha ning ei tohiks lasta ennast häirida sellest, mida teised arvavad.

Sügisseminar on oluline samm haldusreformi järgse Rõuge valla noorte koostöö arengusse ning loodetavasti toimub sarnaseid seminare ka tulevikus. Seminari tagasiside põhjal on noortel huvi just selliste kohtumiste vastu, kus noored räägivad noortele oma kogemustest. Paraku tänapäeval on paljudel noortel ka muid kohustusi ning seetõttu on nende aeg piiratud. Seetõttu ei saa eeldada, et iga noor hakkaks kohalikku elu edendama, vaid nad peavad tegema ise oma valikuid.

Viimased uudised