Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis.

End sõjaprintsessina esitlev peaminister Kaja Kallas jäi ilma NATO peasekretäri kohast ja talle ei taheta ka Euroopa Komisjonis head kohta anda.

Info pärineb mitme Euroopa suurriigi allikatelt. Põhjuseks peetakse asjaolu, et Kallas pooldab sõda Euroopas, aga teistes riikides ei taheta sellest midagi kuulda.

Kallase jaoks on probleemiks ka Reformierakonna kuulumine liberaalide ühendusse ALDE, mis pole nii mõjukas kui konservatiivne EPP, millel on Euroopas märksa suurem toetus.

Väidetavalt on Kallas avaldanud soovi saada kaitse või välisasjade volinikuks, aga sinna teda ei lasta. Talle pakutakse väidetavalt mõnda silmapaistmatut ametikohta.

Kallas ise teadaolevalt aga kehva kohta ei taha, seetõttu tuleb tal jätkata Eesti peaministrina.

Kallasega on seotud mitmed afäärid nagu Vene raha skandaal, kus tema pere teenis Ukraina sõja ajal raha Vene äriga, milles ka Kallas ise oli läbi laenude osaline. Kallase pere Vene äri läks vastuollu tema sõnadega, et Venemaaga ei tohiks mingit äri ajada. Asja muudab pikantseks asjaolu, et Kallase pere väljus Vene ärist alles pärast seda, kui ajakirjandus sellele tähelepanu juhtis.

LE

Viimased uudised