Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Unsplash

Igas ruumis on midagi, mis tõmbab tähelepanu, keskne fookuspunkt. Tihtipeale on selleks ruumi kõige suurem mööblitükk, kuigi mõnikord võib tähelepanu tõmmata ka teadlikult valitud väiksem aga silmapaistev ese. Seda teades ei ole vast üllatav, et köögis on tihtipeale keskpunktiks külmkapp. Ehk sa tahad olla kindel, et valitud külmkapp on köögis täienduseks, mitte puuduseks.

Ideaalselt integreeritud lahendus

Integreeritud mööbel on parim viis sujuva ning viimistletud tulemuse loomiseks. Integreeritud külmkapp kaetakse sama materjaliga, millest on tehtud ülejäänud köögimööbel ning tänu sellele saab kodumasin peidetud. Korralikult tehtud töö tunneb ära selle järgi, et lihtsalt peale vaadates ei ole võimalik öelda, millise ukse taga peitub külmkapp ja millise ukse taga sööginõud!

Tõsi, eraldiseisvad külmkapid on odavamad, nende asukohta võib vastavalt soovile muuta ning välja kolides kasvõi endaga kaasa võtta. Integreeritav külmkapp on aga parim valik neile, kelle eeliseks on tähelepandamatu köögitehnika.

Külmkapp ja sügavkülmik on võrdsed

Külmkapi ostmine algab mõõdulindiga. Vaja on teha selgeks, kui suur külmik kööki mahuks ning unustada ei saa sedagi, kui palju ruumi on tarvis ukse avamiseks ning kõndimiseks. Just külmiku avamisele mõeldes on hea valik nn Ameerika stiilis ehk kahe täies pikkuses kõrvuti asetsevate ustega külmik.

Ühe ukse taga peitub jahekapp ehk külmkapp ning teise ukse taga sügavkülmik. Selliselt on tagatud kerge ligipääs nii külmkapile kui sügavkülmikule. Viimase kümnendiga on kahe uksega külmkapp ka Eestis sh Eesti e-poodides, nagu Hansapost, aina populaarsemaks muutunud. Põhjuseks seegi, et kahte kitsast ust on kerge avada ka väiksemas köögis, kui pole ruumi ühele laiemale uksele.

Elegantne prantslane

Prantsuse uksega külmkappi peetakse külmkapimaailma tippu kuuluvaks. Klassikalise Prantsuse stiilis külmkapi tunneb ära kahe uksega külmkapi ja selle alla paigutatud sügavkülmiku sahtli järgi. Väga ruumikas külmkapp, ent ühtlasi ka suuremad mõõdud, ehk parem valik avaramasse kööki.

Kaup24 e-poes ja teistes veebipoodides võib kohata ka mudeleid, kus külmikuosa alla ei ole planeeritud mitte vaid üks, vaid kaks sahtlit. Mõnikord on üks kahest eritemperatuuriga, mõeldud just puu- ja köögiviljade värskena hoidmisele.

Lihtsalt praktiline valik

Külmkapp all ja sügavkülmik üleval, on üks klassikalisemaid lahendusi – säästlik, mugav kasutada ja soodsa hinnaga. Eeliseks on ka võrdlemisi väikesed mõõtmed, tänu millele sobib see pisematesse köökidesse, elutoa nurka või lisakülmikuks. Miinuseks võib olla tunduvalt väiksem sügavkülmiku osa ning tõsiasi, et külmkapi kasutamiseks peab pidevalt kummardama.

Pea samasugune on vastupidine lahendus – sügavkülmik all, külmkapp peal. Paljude jaoks pisut mugavam, sest jahekapi kasutamiseks pole vaja kummardada ning sügavkülmikuosas on liigutatavad sahtlid, ehk ka seal hoitavast ülevaate saamine on palju lihtsam. Tavaliselt on sellisel mudelil ka suurem sügavkülmik, ent see tuleb muidugi jahekapi mõõtude arvelt.

Kõige kompaktsem mudel!

Sügavkülmik nõuab ruumi. Kui tead, et sul pole seda niiväga vaja, miks selle olemasolu eest siis üldse maksta? Alati on võimalik valida külmkapp, mille sügavkülmik on ülipisike või sootuks puudu! Neid mudeleid on vähe, ent sobivad teatud olukordadesse ideaalselt. Olgu siis tudengile väikesesse korterisse, suvilasse ajutiseks kasutamiseks või ka lihtsalt neile, kes on märganud, et sügavkülm jääb nende poolt alati kasutamata.

Nagu näha, ei tähendagi uus külmkapp kiiret käiku poodi. Aga proovi näha selle positiivset külge. Tänu laiale valikule on sul võimalus valida täpselt selline köögiabiline, nagu vaja! 

Viimased uudised