Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Allikas: ERR

Kuu enne riigikogu valimisi tehtud küsitluse järgi on valimisvõidu peapretendent endiselt Keskerakond, kuid detsembriga võrreldes sai enim toetajaid juurde Reformierakond.

Jaanuaris kaldus valijate toetus võimalike valimiste võitjate ümber – kasvanud on nii Keskerakonna kui ka Reformierakonna reiting, vahendab ERR.

ERR-i tellitud Turu-uuringute AS-i üle-eestilisest tuhande vastajaga küsitlusest selgus, et kui homme toimuksid riigikogu valimised, annaks Keskerakonnale oma hääle 33 protsenti valijatest (detsembris oli toetus 31 protsenti). Teisel kohal on Reformierakond 25 protsendi suuruse toetusega (detsembris 21 protsenti). Kolmandal kohal on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) 17 protsendi suuruse toetusega (detsembris 18 protsenti).

Lisaks Keskile ja Reformile kasvatas jaanuaris toetust Isamaa, mille reiting kerkis 6 protsendile (detsembris 5).

Sotside toetus langes jaanuaris 7 protsendile (detsembris 8 protsenti) ja Eesti 200 toetus kukkus 5 protsendile (detsembris 7 protsenti).

Valimiskünnise alla jäid jaanuaris Rohelised kolme ning Vabaerakond ja Elurikkuse erakond mõlemad ühe protsendi suuruse toetusega. Üksikkandidaate lubas valida kaks protsenti valijatest.

Sotside toetus langes pärast Eesti 200 poliitikasse tulekut novembris ja pole sealt alates kasvanud. Eesti 200 alustas novembris 8-protsendilise toetusega, aga on nüüd langenud valimiskünnise piirile. Osa Eesti 200 toetajaid võis minna tagasi Reformierakonna taha.

Keskerakond juhib, kuid Reformierakond vähendas vahet

Jaanuaris on valijate toetus hakanud koonduma potentsiaalsete valimiste võitjate ümber – kasvanud on nii Keskerakonna kui ka Reformierakonna reiting. ERR-i tellitud Turu-uuringute AS-i üle-eestilisest tuhande vastajaga küsitlusest selgus, et kui homme toimuksid riigikogu valimised, annaks Keskerakonnale oma hääle 33 protsenti valijatest. Detsembris oli Keskerakonnal toetajaid 31 protsenti.

Viimased uudised