Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Põllumajandus- ja Toiduamet (PTA) lõpetas sügisese rebaste ja kährikute marutaudivastase vaktsineerimise Venemaaga piirnevatel aladel.

Marutaudi taaslevimise takistamiseks Eestisse ning inimeste ja loomade haigestumise vältimiseks viib PTA kaks korda aastas läbi metsloomade marutaudivastase vaktsiini külvamist 6 100 ruutkilomeetri suuruses puhvertsoonis Venemaaga piirnevatel aladel.

PTA loomatervise ja -heaoluosakonna juhataja Olev Kalda sõnul on metsloomade marutaudivastane vaktsineerimine väga oluline. „Haigus on laialt levinud meie naaberriigis Venemaal, kus nakkuse leviala on suurenenud ning seetõttu pole marutaudioht Eesti jaoks kadunud. Haiguse taastekke vältimiseks on Eestis kohustuslik regulaarselt vaktsineerida koeri ja kasse marutaudi vastu. Järgmine metsloomade marutaudivastane vaktsineerimine toimub 2023. aasta kevadel,“ selgitas Kalda.

Vaktsiinsööta külvati Kirde- ja Kagu-Eestis ning Ida-Virumaal. Vaktsineerimiseks kasutati spetsiaalseid peibutussöötasid, mille välimine osa koosneb kalajahul põhinevast tahkest massist, kuhu on peidetud kapseldatud marutaudi vedelvaktsiin.

Vaktsineerimist teostatakse kevadel ning sügisel nädalase perioodi jooksul. „Vaktsiinsööta külvatakse väikelennukitelt, mis lendavad madalalt ja võivad inimesi häirida. Täname koostööpartnereid, kes panustasid vaktsineerimisse ning kohalike elanikke mõistva suhtumise eest,“ lisas Kalda.

Viimased uudised