Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Igmar Matto

Eestis toimub nädalavahetusel 4-6. septembril rahvusvahelise autoliidu FIA autoralli MM-etapp (World Rally Championship – WRC).

See on esimene kord pärast koroonast tingitud 6-kuulist pausi, kui autoralli MM jätkub. Viimati sõideti aasta algul Mehhikos. Eestil on au võõrustada WRC 600. etappi alates selle algusest 1973. aastal, edastas FIA.

Eestist saab sellega 33. riik, kus on autoralli MM-etapid toimunud. Eesti puhul on tegemist küllalt erilise ralliga, kuna sellel järgitakse sotsiaalse distantsi hoidmist, toimub kohustuslik võistlejate testimine, kantakse näomaske ja tiimid on jagatud gruppidesse, et minimeerida nakatumise ohtu.

Praegu juhib ralli-MM-i Toyota esindaja Sébastien Ogier, kellel on 8-punktiline edu tiimikaaslase Elfyn Evansi ees. Autotalli on tavapärase 4 päeva asemel kokku tõmmatud 3 päeva peale.

Kõigi pilgud on aga pööratud eelmise hooaja maailmameistri Ott Tänaku peale, kes jääb Ogierist maha 24 punktiga ja on hetkel 5. kohal peale jaanuaris tehtud rasket avariid.

Hyundai i20 piloodil Tänakul on Lõuna-Eesti teed tuttavad, mis teeb temast võistluse peafavoriidi. Ta võitis Lõuna-Eestis toimunud soojendusralli.

Tänak ütles, et tal on hea meel osaleda taas võistlustel. „Esimene võistlus Eestis on meie jaoks eriline. Eesti jaoks on WRC etapp suur asi. Ma loodan, et meil on eelis ja meil on soov seda ära kasutada,” ütles Tänak.

Kommentaarid

Viimased uudised