Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eesti digiteenuste arenguga tutvumas käinud šveitslased on hämmingus, kuna leidsid eest orwelliliku jälgimisühiskonna. Šveitslased põhjendavad selle võimalikkust asjaoluga, et eestlased elasid aastakümneid nõukogude jälgimisühiskonnas ja on sellega harjunud.

Vastakaid tundeid tekitas šveitslastes ka Eesti süsteemi turvalisus. Kuigi Eesti digikeskkonda X-tee peetakse hästi kaitstuks, ei leiaks häkkerid eduka rünnaku korral eest mitte ainult aardekambri, vaid kullakaevanduse: terve riigi isikuandmed, vahendab väljaane OnlineReports.

Eestis käinud Šveitsi Baseli kantoni insener Roger Reinauer pidas Eesti süsteemi tehniliselt võluvaks, aga on skeptiline selle suhtes, et Šveitsis seda nii järgi tehakse. Arvukate ettevõtete külastamisel Eestis ei leidnud ta midagi, mille kohta saaks kõhklemata öelda, et Šveitsis peaks see tingimata ka nii olema.

Ühtlasi selgus, et kui orwellilik jälgmine kõrvale jätta, siis pole eestlased tehnoloogias oluliselt edukamad kui šveitslased.

Digitaalse tehnoloogia areng nõuab võimsaid andmesidevõrkusid. Selles osas on Eestis lihtsam asju ajada, kuna keskkonna lubatud radiatsiooninormid on 10 korda kõrgemad kui Šveitsis.

Selle asemel, et digiarengu vallas võimalikult kiiresti edasi minna, kavatsetakse Baselis toimetada tasa ja targu, lihtsate ja efektiivsete lahendustega, katse-eksituse meetodil.

Kommentaarid

Viimased uudised