Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eesti hakkab aasta lõpus valmivate mõjuanalüüside alusel kaaluma, kas sulgeda üks Lõuna-Eestis asuv piiripunkt Venemaaga, ütles siseminister Lauri Läänemets. Tõenäoliselt võidakse autoliiklusele sulgeda Koidula piiripunkt.

„Me tahaks analüüsidega selle aasta teises pooles valmis saada ja siis on võimalik vaadata, mis on mõjud ja kas on õigustatud selle küsimusega edasi minemine või mitte. Praegu veel otsust ei ole, nüüd alles hakkavad analüüsid tulema,” ütles Läänemets neljapäeval ERR-ile.

Võimaliku sulgemise põhjusena tõi minister välja piiriületuste arvu järsu vähenemise, suhete madalseisu Venemaaga ning kulude kokkuhoiu.

„[Sulgemise] loogika tuleneb sellest, et koroonaeelse ajaga võrreldes on idapiiri ületuste arv vähenenud ligi 80 protsenti ja Lõuna-Eestis kahe piiripunkti peale kokku ligi poole võrra. Kas meil on kahte kõrvuti olevat punkti (Koidula ja Luhamaa – toim.) vaja, kui piiriületused on ligi 50 protsenti vähenenud?” küsis Läänemets.

„Teine [argument] on see, et arvestades Venemaa agressiivset käitumist, siis lähiaastatel, võib-olla järgmise viie aasta jooksul, siin midagi ei muutu ja liiklus sellisena ei taastu,” jätkas siseminister.

Viimased uudised