Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Esmakordselt EM-valikturniiri raames Eestit väisava Saksamaa peatreener Alfred Gislason tunneb hästi nii Mait Patraili kui Dener Jaanimaad. Foto: Helin Potter

Eile loositi alagruppidesse 2022. aasta käsipalli Euroopa meistrivõistluste otsustaval valikturniiril osalevad 32 meeskonda. Eesti rahvuskoondise vastasteks 2. alagrupis on Saksamaa, Austria ning Bosnia ja Hertsegoviina. Eesti alustab valiksarja novembri algul võõrsil Austria vastu ning mõni päev hiljem võõrustab esimeses kodumängus Saksamaad.

Euroopa Käsipalliliit (EHF) avaldas esialgse valikturniiri kalendri ning 2. alagrupi avavoorus kohtub Eesti võõrsil Austriaga. Mäng peetakse kas 4. või 5. novembril, täpne kuupäev selgub lähiajal. Kolm päeva hiljem tuleb Eestisse aga kahekordne maailma- ja Euroopa meister Saksamaa, kes avavoorus võõrustab Bosnia ja Hertsegoviinat.

Finaalturniirile pääseb 32-st meeskonnast 20 – edasi saavad kaheksa alagrupi kaks esimest ning lisaks neli paremat kolmanda koha saavutanud koondist. Valiksari lõpeb 2. mail 2021. aastal, mil Eesti kohtub käsipalli suurriigi Saksamaaga võõrsil.

Eesti vastaste peatreenerid ütlesid välja oma arvamuse loositulemuste kohta. Saksamaad juhendab legendaarne islandlane Alfred Gislason, kes asus oma postile tänavu veebruaris. Klubitreenerina võitis ta SC Magdeburgi ja THW Kieli eesotsas seitsmel korral Saksamaa meistritiitli ja kolmel puhul Euroopa Meistrite liiga.

„Saan kokku mitme vana tuttavaga, sest treenisin Kielis austerlasi Raul Santost ja Nikola Bilykit ning eestlast Dener Jaanimaad. Austria on tõusuteel ning Bosnia ja Hertsegoviinal on mitmeid tugevaid pallureid. Eestit meeskonnana ma ei tunne, aga neil on tiimis Bundesligas ilma teinud Jaanimaa ja Mait Patrail,” teadis 60-aastane Gislason.

Austria koondise viis jaanuaris toimunud EM-finaalturniiril kaheksa parema sekka Aleš Pajovic. „Saksamaa kohta ei pea midagi ütlema, bosnialastel on mängijad tugevates klubides ja usun, et nad on meiega samal tasemel. Eesti on meie alagrupis tundmatu suurus,” kommenteeris 41-aastane sloveen.

52-aastane Bosnia ja Hertsegoviina peatreener Bilal Šuman oli hinnangutes otsekohesem: „Saksamaa on meie alagrupi suursoosik, meie ja Austria võitleme teise koha pärast ning Eesti on selge autsaider,” sõnas Šuman, lisades et statistikat ta ei vaata. Viimast öeldes vihjas ta tõsiasjale, et bosnialased on viiest omavahelisest mängust Austria vastu neli kaotanud.

Eesti koondise mängud 2022. aasta EM-valikturniiril:

4. või 5. november 2020 Austria – Eesti
7. või 8. november 2020 Eesti – Saksamaa
10. või 11. märts 2021 Eesti – Bosnia ja Hertsegoviina
13. või 14. märts 2021 Bosnia ja Hertsegoviina – Eesti
28. või 29. aprill 2021 Eesti – Austria
2. mai 2021 Saksamaa – Eesti

Viimased uudised