Viskel Dener Jaanimaa, kes sahistas täna vastase väravavõrku 11 korda. Foto: Joonas Kuuskla/ Eesti Käsipalliliit

Täna toimus Kalevi spordihallis MM kvalifikatsiooni teise faasi avakohtumine, kus Eesti meeste koondis võõrustas Ukraina koondist. Tormilisest ja tasavägisest matšist väljus võitjana Eesti rahvuskoondis tulemusega 32:29 (18:16).

Tõeline heitlus võidu nimel

Mängu avavärav tuli kiirelt – 30. sekundil viis Dener Jaanimaa Eesti juhtima. Ukraina eest vastas Ihor Turchenko, kuid Karl Toomi 2 järjestikust tabamust hoidsid meeskonda ees. Kohtumise 6. minutiks valitses 4:4 viik, misjärel haaras Ukraina liidripositsiooni. Eesti rahvuskoondise viis taas juhtima Ott Varik, kes 12. minutil viskas seisuks 8:7. Mängukulg oli tasavägine ja seis oli pinev. Eesti üheväravaline edu oli kõikuv, mida tõendas ka skoor: 20. minuti eel läks Ukraina 11:10 juhtima ning 23. minutiks oli nende eduseis vaid suurenenud, skooriks 14:11. Jaanimaa ja Variku väravad tõid Eesti tagasi mängu ja nõnda läks koondis 27. minutil jälle juhtima. Sel korral seisuga 15:14. Veel enne esimese poolaja lõppu oli matš viivuks 15:15 viigis. Variku ja Toomi väravad võitlesid juhtpositsiooni tagasi Eesti kätte. Markus Viitkari tabamus teenis Eestile 2-väravalise edu numbritega 18:16, millega mindi vastu mängu teisele poolele.

Teise poolaja 35. minutiks juhtis Eesti rahvuskoondis skooriga 21:18. 40. minutil viis Ott Varik edumaa 4 värava peale ning peatselt tuli Jaanimaa sulest koondise 24. värav, mis tähistas Eesti 5-väravalist edu. 45. minutiks oli Ukraina enda kaotusseisu vähendanud, seisuks 22:24. Eesti koondise päästsid pingelisest olukorrast Viitkari 2 järjestikust väravat. Selle tulemusena oli 47. minutil skoor 26:22 Eestile. Ligi 10 minutit hiljem ehk 55. minutil oli seis 30:27 Eestile. Minut hiljem teenis Hendrik Varul punase kaardi ja Eesti jäi vähemusse. Samaaegselt vähendas Ukraina koondis vahemaa 2 värava peale. Jaanimaa ja Toom vastasid sellele ning Eesti võitis kohtumise lõppresultaadiga 32:29.

Kõige resultatiivsem eestlane oli Dener Jaanimaa 11 väravaga. 6 väravat sai kirja Karl Toom ja 5 värava peale jäi Ott Varik. Ukraina resultatiivseim oli Ihor Turchenko 13 väravaga.

„Rünnak on korras, aga tagala ei ole nii korras kui võiks. Tempo, millega peale tullakse on soliidne ja kvaliteetne,” lausus treener Janar Mägi pärast esimest poolaega. „Karl Toom ja Dener Jaanimaa on põhimõtteliselt kahekesi lammutanud, aga meil on pingi pealt veel mõned käigud võtta. 2-väravaline edu on okei. Pluss 2 on parem kui igasugune miinus.”

„Arutame veel läbi, kuidas saame üleminekud sujuvamaks teha. Suures plaanis väga äge, et selline võitlus käis,” kommenteeris peatreener Martin Noodla pärast mängu.

Korduskohtumine toimub sel pühapäeval, 17. märtsil. Meeskonnad kohtuvad Leedus, kus Ukraina koondis peab oma kodumängu.