Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Sven Zacek

Kogu esimene kohtumine toimub 20. juunil. Seni on koduomanikke ühendanud üle-eestiline keskliit, ent selline renoveerimise huvilisi korteriühistuid ühendav kogu on Eestis tõenäoliselt ainulaadne. 

Ühistud on kõigile kortermajade elanikele tuttavad ning paraku ei tekita ühistu koosolekud tihti inimestes just positiivseid seoseid. „Koduomanike Kogu eesmärk on, et korteriomanik või ühistu ei jääks oma murega üksi, vaid tema taga oleks toetav võrgustik,” ütles kogu eestvedaja ning RenoWave projektijuht Siim Meeliste. Hetkel on selline kogu olemas näiteks Soomes Lappeenrantas.

„Osalema on oodatud kõik koduomanikud, sealjuures ei ole esmatähtis, et kodu oleks registreeritud teie nimele,” ütles Meeliste. Tema sõnul on varasemalt pidanud iga korteriühistu toe saamiseks pöörduma konsultantide juurde, mis on suurepärane võimalus küsimuste küsimiseks, aga laiemat arutelu ühistute teemadel ei saa nii tekkida.

Võru maakonna Koduomanike Kogu avakoosolek toimub 20. juunil kell 17.00 Võru kultuurimajas Kannel on võimalik registreeruda: https://bit.ly/koduomanikud

Viimased uudised