Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Vabariigi Presidendi Kantselei/ Raigo Pajula

Aasta eurooplase tiitli pälvis tänavu peaminister Kaja Kallas. Tiitli andis üle president Alar Karis Euroopa päeva seminaril Vabamus.

Aasta eurooplase tiitli väljaandmisega tunnustavad Euroopa Komisjoni Eesti esindus ja Euroopa Liikumine inimest või organisatsiooni, kes on aidanud seista euroopalike väärtuste eest, suurendada Eesti inimeste teadlikkust Euroopa Liidust ning teinud Eesti Euroopas nähtavamaks.

Aasta eurooplase valis välja žürii, kuhu kuulusid Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse juht Indrek Kannik, Ragn-Sellsi juht Kai Realo, aasta eurooplane 2010 ja Avatud Eesti Fondi juht Mall Hellam, Delfi ja Eesti Päevalehe peatoimetaja Urmo Soonvald ning Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Vivian Loonela.

Kaja Kallas ütles: Mäletan, et kuidas 25 aastat tagasi tahtis Eesti saada Euroopa Liitu – pidasime läbirääkimisi, töötasime liitumistingimuste täitmise nimel ja üritasime kõiki veenda, et Eesti kuulub Euroopasse. Nüüd olemegi meie see Euroopa, kuhu tahab kuuluda ka Ukraina ning püüdlevad teisedki riigid. See muutus on toimunud pea märkamatult ning me ei mõtle sellele igapäevaselt, aga palju Eesti edust ja heaolust on just tänu Euroopa Liidule.”

Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Vivian Loonela sõnas aasta eurooplast õnnitledes: „Kaja Kallas on viimase aasta jooksul teinud Eesti Euroopa Liidus mõjukamaks kui kunagi varem. Tema tegevus on ennekõike olnud suunatud Ukraina aitamisele, kuid on ka oluliselt tugevdanud Euroopa Liitu.”

Aasta eurooplase aunimetust antakse välja 2005. aastast.

Toimetuselt: Uskumatu üllatus, et Kaja, kes sai teisi mustates ja sajandi suurima maksutõusuga Eesti rahva suurimaks koorijaks seaduslikus maffias valiti Eestis Aasta eurooplaseks. Ta on samas klassis MTÜ Slava Ukraini esirahapööritajaga, kes valiti samuti aasta inimeseks ja pandi medal ka rinda. Mis maa se on?!

Viimased uudised