Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Neljapäeval, 2. juulil kell 14.09 teatati häirekeskusele, et Elva linnas Verevi järvel on juhtunud õnnetus, kus poiss ujumise ajal vee alla vajus.

Sündmusjärgse info täpsustamisel selgus, et uppumisohus olid kaks poissi. Veepinnal hädas olnud 1-5aastase poisi tõid enne päästjate saabumist kaldale rannavalvetöötajad.

Samas selgus, et vee alla oli jäänud teinegi, 14-aastane poiss. Osutatud kohas hüppas teda otsima rannas olnud 16-aastane Otto, kes õnnekombel kannatanu umbes 4 meetri sügavusest veest kohe leidis ja pinnale sikutas. Sealt aitasid juba paar minutit vee all olnud poisi vetelpäästjad ja teised abilised välja tuua, kus alustati kunstliku hingamise tegemisega ning selle töö võttis üle kiirabi. Poisile puhuti eluvaim sisse ning ta viidi lootusrikkalt haiglasse.

Päästjad hoiatavad, et kehva ujumisoskusega tuleb alati hoida kalda lähedusse, kus jalad põhja ulatuvad. Lapsed ohte alati ei taju ning seepärast peavad rannas kaasas olevad täiskasvanud neid jälgima ja vajadusel korrale kutsuma.

Kommentaarid

Viimased uudised