Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Sotside peasekretär Kalvi Kõva. Foto: SDE

Kolm kuud enne riigikogu valimisi langeva reitinguga võitlev sotsiaaldemokraatlik erakond (SDE) kaotas päevaga 22 parteiliiget, mis on viimaste kuude vältel suurim ühekordne kaotus.

Veel septembri esimestel päevadel võis öelda, et SDEl on liikmeid ligi 5800, praegu aga võib ütelda, et neid on napilt enam kui 5700. Samuti sai SDE veel kuu aega tagasi ütelda, et nende toetusreiting on pöördumas tõusule, novembrikuuga sai ka see lootus otsa, kirjutab Postimees.

Erakonna peasekretär Kalvi Kõva üleeilset päeva väga mustades toonides ei näe, sest kogunes erakonna juhatus, mis rahuldas korraga ja kandis äriregistrisse mitme nädala jooksul laekunud 14 lahkumissoovi. „Tegemist oli mitteaktiivsete liikmetega, kes valdavalt elavad sotsiaaldemokraatidele ja meie ilmavaatele jätkuvalt kaasa, ent ei soovi agressiivseks muutunud poliitilises õhkkonnas enam oma poliitilist ilmavaadet avalikult eksponeerida. Ehkki inimlikult igati mõistetav, peaks selline suundumus meid ühiskonnana tõsiselt mõtlema panema,” ütles Kõva.

Vastupidises suunas liigub erakondadest EKRE, mis on viimase kolme kuuga saanud juurde 163 liiget.

Kommentaarid

Viimased uudised