Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Reedel, 13. augustil anti häirekeskusele teada Valgamaal teelt välja sõitnud autost. Auto roolis oli alkoholi tarvitamise tunnustega piirivalvur. Ta sai viga ning viidi haiglasse.

Häirekeskusesse helistanu andis reedel kella 16 ajal teada, et Valga vallas Võru-Mõniste-Valga maanteel sõitis auto sisse aeda ning et vaja on kiirabi, kuna inimene ei saa autost välja.

Sündmusele reageerinud patrull leidis eest sõiduauto Mazda 5, mis oli Hargla sillal sõitnud vastu piiret. Politseipatrulli saabumise hetkeks olid päästjad juba kannatanu autost välja lõiganud, esmase vigastuste kontrolli teinud ja ootasid kiirabi saabumist. Juht oli avariilisse sõidukisse kinni jäänud, mistõttu oli tarvis päästjate abi, kes ta sealt vabastasid ja kiirabile üle andsid.

Politseinikud tuvastasid, et sõiduki roolis oli 53-aastane piirivalvur. Naine sai viga ja viidi haiglasse. Sõidukis oli vaid juht üksinda ning keegi teine õnnetuses kannatada ei saanud. Õnnetus juhtus piirivalvuri töövälisel ajal ja naine sõitis oma isikliku autoga.

PPA Lõuna sisekontrolltalituse juhi Tiit Meltsi sõnul on praegu kogutud info põhjal alust kahtluseks, et piirivalvur oli alkoholijoobes. „Tema joobe peab aga selgitama ekspertiis,“ ütles ta. Meltsi ütlust mööda viitavad kogutud info ja ühe tunnistaja ütlused sellele, et auto kiirus oli vahetult enne õnnetust lubatust oluliselt suurem.

Kõik üksikasjad selgitatakse alustatud süüteomenetluses. „Selgitame välja, mis ja kuidas täpselt kõik juhtus ning otsustame seejärel edasised tegevused. Politseinike töö on tagada meie kõigi turvalisust ja olla eeskujuks. Seda nii vormi kandes kui ka tööst vabal ajal,“ lausus Melts.

Menetlust viib läbi PPA sisekontrollibüroo.

Viimased uudised