Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe pilt.

Kaitseväe 2. jalaväebrigaadi koosseisu kuuluv tagalapataljon tähistas seitsmenda aastapäeva täitumist piduliku rivistusega Võrus Taara linnakus.

Tagalapataljoni ülem kolonelleitnant Kalmer Kruus sõnas rivistusel peetud kõnes, et üksuse ei ole veel päris valmis, kuid varustus, tehnika ja varud täienevad pidevalt. Järgmise aasta lõpuks peaks tagalapataljonile üle antama ka Eesti ettevõtte AS Semetron toodetav välihaigla.

„Oleme jõudnud koolipoisiikka, olles jätkuvalt õpihimulised ja valmis uuteks väljakutseteks. Nii nagu koolipoisil on pinalist mõni pliiats puudu, on ka meil veel vajaka mõningatest varustuselementidest, aga nende hankimise nimel käib pidev töö. Jätkame äsja alanud väljaõppetsüklil pingutusi nii oma üksuse kui kogu brigaadi materiaalse lahinguvalmiduse hoidmiseks ja valmistume vahearvestuseks suurõppusel Siil 2022,“ ütles kolonelleitnant Kruus.

Rivistusel anti samuti üle ergutused teenistuses silma paistnud tagalapataljoni tegevväelastele ja töötajatele.

Tagalapataljoni ülesandeks on 2. jalaväebrigaadi väe- ja allüksuste logistiline toetamine, sealhulgas sõidukite remont ja hooldus, meditsiiniline toetus ning mobilisatsioonivarude ladustamine ja hooldus. Väeosa loodi 1. augustil 2014, kuid tähistab oma aastapäeva 20. septembril, sest sel kuupäeval 2016. aastal annetas Võru maavalitsus tagalapataljonile lipu.

Viimased uudised