lõuna-eesti ralli

Võru keskinnas anti reede õhtul start järjekorras 15. Lõuna-Eesti rallile, mille avapäeva lõpetasid esimestena Ford Fiesta RS WRC autol sõitvad Georg Gross/Raigo Mõlder, kes võitsid kolmest kiiruskatsest ühe.

Absoluutarvestuse teist kohta hoiavad Egon Kaur/Annika Arnek, kes Ford Fiesta proto autol võitsid päeva kaks esimest kruusakatset, kuid kaotasid aega Võru linnakatsel ning jäid kolme sõidetud kiiruskatse järel ralli liidritest 3,4 sekundi kaugusele.

Kolmandal kohal on Rainer Aus/Taaniel Tigas (VW Polo).

Algselt võistluspäeva liidrina lõpetanud Läti meistrivõistluste üldliider Kalle Rovanperä/Jonne Halttunen (Škoda Fabia R5) läbisid Võru linnakatse keelatud formaadis ning said selle eest 30 sekundilise karistuse ning kukkusid üldarvestuses kümnendaks.

Võrumaa mees Siim Plangi on kaardilugeja Urmas Roosimaaga esimese päeva kokkuvõttes kuuendal kohal, kaotades liidrile 18,9 sekundit.

Kokku registreerus rallile 98 võistluspaari kaheksast riigist.

Vaata pilte ralli stardist Võru Kesklinna pargis.