Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

metsamoor

Irje Karjus ehk Metsamoor tõi koos joogitootjaga Koch müügile „Metsamoori eliksiiri” nime kandva, rahvameditsiini tavasid järgiva tinktuuri.

Metsamoori sõnul korjas ta eliksiiri tarvis koos oma abilistega männi- ja kuusekasve ning kaselehti kokku mitusada kilo nende kasvuenergia tippajal mais ja juunis.

Ta nimetab eliksiiri väega joogiks, mille jaoks valis ta välja kolm põhikomponenti, et need ei hakkaks üksteise maitset ega energiat tapma.

„Kaselehed sisaldavad eeterlikku õli, C-vitamiini ja antibiootilise toimega aineid, on puhastava toimega ning panevad organismis vee liikuma. Kuusk on samuti tugev C-vitamiini allikas, tuntud kui põletikuvastane, valu vaigistav ja immuunsust tugevdav ravimtaim. Männikasvud on antibakteriaalse toimega, aitavad viiruste ja põletike puhul ning vanarahvas kasutas neid valuvaigistava, põletikuvastase ja jõudu andva taimena,” selgitas Metsamoor.

Viinal põhineva „Metsamoori Eliksiiri” kangus on 40 kraadi, selles kasutatud ravimtaimed on korjatud Lõuna- ja Lääne-Eesti metsadest.

Lõunaeestlane

Viimased uudised