Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

andres visnapuu

Võru linnale kuuluva OÜ Taristuhaldus juhataja Andres Visnapuu on sattunud kriitika alla, kuna ilmnes, et ta on põhitöö kõrvalt aidanud äri ajada ka Läti valgustitootjal, kes on müünud tänavavalgusteid ka Võru linnale.

Võru volikogus opositsioonis oleva Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) fraktsiooni esimees Tarmo Piirmann teatas kolmapäeval, et on edastanud volikogu revisjonikomisjonile materjalid ning palve uurida OÜ Taristuhaldus juhataja, linnavolikogu esimehe Andres Visnapuu tegevust.

Nimelt on sotsiaalmeediast üles leitud 2015. aasta aprillis Tallinna ehitusmessil „Eesti ehitab” jäädvustatud foto, kus Visnapuu poseerib Läti valgustitootja SIA Vizulo boksis koos kahe lätlasest müügimehega. Visnapuu pintsakule kinnitatud kaart viitab, et ta ei olnud seal juhuslikult, vaid töötas.

Lätlaste kasuks töötamises pole iseenesest midagi taunimisväärset. Küll muudab aga Visnapuu osalemise Vizulo müügitöös kõlbeliselt küsitavaks asjaolu, et samal ajal oli ta ka täielikult Võru linnale kuuluva OÜ Taristuhaldus juhatuse liige ning Vizulol oli taskus leping tarnida Võrule leed-valgustid, mis aastatel 2014-2015 üles pandi.

Sealjuures oli OÜ Taristuhaldus Võru tänavavalgustite väljavahetamise projekti Võru-poolne partner. Projekti vedas Keskkonnainvesteeringute keskus.

Opositsioon näeb Visnapuu ja Vizulo lähedastes suhtes korruptsiooni ning kahtlustab, et nüüdne keskerakondlasest linnavolikogu esimees aitas Taristuhalduse juhina Vizulol poole miljoni euro suuruse Võru valgustihanke võita.

„Kui see pole korruptsioon, siis ma ei tea, mis on korruptsioon,” teatas Piirmann kolmapäevases pressiteates.

Kas Piirmann on narkouimas?

Visnapuu ei jää Lõunaeestlasele teemat kommenteerides Piirmanni suhtes tagasihoidlikuks: „Tekib küsimus, kas Piirmann on haige, olnud joobnud olekus või psühhotroopsete ainete mõju all, kui sellist asja välja mõtles,” märkis Visnapuu Lõunaeestlasele.

Olgu Piirmanni seisundiga kuidas on, kuid Vizulo messiboksis tehtud foto autentsust Visnapuu kahtluse alla ei pane, vaid kinnitab, et töötas tõepoolest 2015. aasta aprillis toimunud ehitusmessil selle ettevõtte kasuks.

„Mis puudutab messi, siis seal tõesti käisin,” kinnitas Visnapuu. „Kuna mul oli kavatsus nagunii messi külastada ja meie koostööpartner SIA Vizulo palus mind, et kui ma juba messil käin, kas ma ka abistaks neid.”

Tasuta töö Läti firma heaks

Visnapuu nõustus lätlasi abistama tõlkimisel ning enda sõnul ka põhjusel, et tundis lätlaste toodangut. „Tegin seda täiesti tasuta,” väitis ta.

„Eks sellele abistamisele aitas ka see kaasa, et meie koostöö oli olnud hea ja meil oli hea kontakt. Kuna tahtsin messil nagunii käia, siis ei näe siin mingit probleemi,” lisas Visnapuu.

Ta meenutab, et tollel messil läks Vizulol hästi, kuna ettevõte leidis endale Eestis kaks koostööpartnerit.

Kahtlustuse, nagu oleks Visnapuu aidanud varem Vizulol võita ka Võru valgustihanke, lükkab asjaosaline tagasi, sest hanget ei korraldanud mitte Taristuhaldus ega Võru linn, vaid Keskkonnainvesteeringute keskus (KIK).

„Kogu hanke korraldas KIK ja kui oli teada, kes mingi hanke võitis, anti alles meile teada,” selgitas Visnapuu. „Valgustite pakkujaid oli üldse kaks ja üks neist oli Läti firma Vizulo. Enne seda ei teadnud ma sellest firmast midagi. Seda, et olen hanget suunanud… no see on nii jabur, et sellist asja saab välja mõelda täiesti haige inimene.”

ARVED BREIDAKS

Viimased uudised