Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Täna kogunenud esimene valimisjärgne Võru linnavolikogu valis esimeheks Ülo Tuliku (Keskerakond) ja aseesimeheks Argo Mõttuse (SDE).

Võru ajaloo räpaseimaks kujunenud valimised, kus võitjaks osutunud sotsid ei säästnud isegi vastaskandidaatide lapsi ning sõimasid oma oponente pättideks, said oma piduliku lõpetuse täna Võru linnavolikogu saalis, kus toimus esimene valimisjärgne istung. 21st vastvalitud saadikust oli kohal 18.

Esimeseks päevakorra punktiks oli volikogu esimehe valimine. Kui saabus aeg kandidaate üles seada, siis hõigati välja vaid üks nimi – Ülo Tulik. Ka linnasekretäri poolt antud viieteistkümneminutilise vaheaja möödudes ei turgatanud volikogulastele pähe mõnd teist sobilikku kandidaati. Tulik ütles oma tutvustuskõnes, et on talupoeg ning usub, et suudab veel Võru arengusse panustada. Tulik valiti ära 17 häälega, vastu polnud keegi, erapooletuid oli üks.

Seejärel kuulutas volikogu esimehe koha sisse võtnud Tulik välja aseesimehe valimise. Nüüdki pakuti välja vaid üks kandidaat – sots Argo Mõttus, kel see esimene kord üle volikogu läve astuda. Ta ütles enda tutvustuseks, et on 40-aastane ning elanud kõik see aeg Võru linnas. Peres kasvab kaks last, kellest üks käib lasteaias ja teine gümnaasiumis. „Oled esimest korda volikogus nagu mina,” pöördus Mõttuse poole reformierakondlane Anti Haugas, kui saabus aeg kandidaadilt küsimusi küsida. „Kas sa ei arva, et sul peaks enne sellesse ametisse asumist volikogu kogemus olema?”

Mõttus leidis, et sellist kogemust tal hetkel vaja ei ole ning et kogemusi saab omandada ka aseesimehe ametis. Ta valiti ära 14 poolthäälega, vastu oli üks ning erapooletuid üks.

Seekordse volikogu lõppakordiks oli linnapea Anti Allase lahkumispalve. Allas pikki sõnu ei teinud, ütles lihtsalt, et kõik, mis tehtud, on hästi tehtud. Praegune linnavalitsus jätkab kuni uue ametisse kinnitamiseni.

Volikogus oli tajuda ka väikest pinget – sotsid vältisid laua teises otsas istunud IRLi liikmetega silmsidet ja igasugust kokkupuutumist ning kui oli aeg õnnitleda tänast sünnipäevalast, IRLi ja Reformikate läheduses istunud Rein Peedumäed EKREst, siis sotsidest usaldas talle ligineda ja käe pihku pista üksnes noor Toomas Sarapuu, kes samuti esimest korda volikogus.

Tulikule sobis volikogu esimehe roll aga otsekui valatud – kui eelmine volikogu esimees Andres Visnapuu oli puine ja tõsine, siis Tulik joviaalne ja humoorikas ning suutis oma vaba olekuga volikogus tekkinud pinget tublisti leevendada.

Järgneb välkintervjuu Ülo Tulikuga.

Lõunaeestlane: Palju õnne, Ülo! Oled volikogu esimees ja tundub, et see roll sobib Sulle. Mis tunne on?

Ülo Tulik: Mis tunne? Hea tunne on. Ma ei ole varem volikogu esimees olnud, aga olen olnud linnapea ja maavanem.

L: Mainisid enne, et sul on viis last ning kui keegi tahab retsepti, kuidas teha nii, et kõik su lapsed jääksid Eestisse, siis võid selle anda. Mis see retsept siis on?

ÜT: Jah, kõik mu viis last on jäänud Eestisse. Kes on käinud Brüsselis, kes Rootsis, aga kõik on pärast Eestisse tagasi tulnud. Retsept on lihtne. Lastele tuleb anda korralik haridus ja isamaaline kasvatus. Töökasvatus on samuti väga oluline. Olen veendunud, et kui 10-11-aastast poissi traktori rooli ei pane, siis ega teda sinna 18-aastaselt enam ei saa.

L: Millele volikogu esimehena kõige suuremat tähelepanu kavatsed pöörata?

ÜT: Elukeskkonna parandamisele ja infrastruktuuri arendamisele. Pean mainima, et need olid minu kõige lihtsamad koalitsiooniläbirääkimised, meil sotsidega väga paljud punktid kattusid. Isegi tänavate nimed, mida parandada kavatseme – Vilja tänav ja Räpina maantee. Samuti on prioriteediks mänguväljakud ja haridus – koolid ja lasteaiad.

L: Nii et on lootust, et veel mõned Võru lasteaiad saavad korda? Lisaks Sõlekesele?

ÜT: Jah, otsustasime, et teeme järgneva nelja aasta jooksul korda vähemalt ühe lasteaia.

Küsis IRJA TÄHISMAA

Viimased uudised