Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Täna, 24. oktoobri õhtul sai Võru linnas allkirjad Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ja Eesti Keskerakonna koalitsioonilepe.

Koalitsioonilepe tugineb osapoolte valimisprogrammidele, mis koostati 2017. aasta kohalike omavalitsuste volikogude valimisteks Võru linnas. Koostöö eesmärk on leida Võrule parimad lahendused kõigis valdkondades, tehes seda läbi avatud, säästliku ja ausa juhtimise.

„Võru, nagu iga teisegi linna tulevikuks on noored, seepärast kaasame kõik elanikkonna grupid ühiselt panustama, et Võru oleks Eesti kõige laste- ja noortesõbralikum linn,” on kirjas koalitsioonileppes, „väärtustame kogukondlikku koostööd ning kõigi konstruktiivsete initsiatiivide ja vabade ressursside rakendamist. Linnavolikogus esindatud erakondade aktiivses koostöös kasutame maksimaalselt ära riiklikud toetusvõimalused Võru linna arendamiseks.”

Võru linnavolikogus on 21 kohta, koalitsioonileppele kirjutas alla 14 volikogu liiget – 11 kohta Sotsiaaldemokraatlik Erakond ja 3 kohta Eesti Keskerakond. Opositsiooni jäävad Eesti Reformierakond (3 kohta), Erakond Isamaa ja Res Publica Liit (3 kohta), Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (1 koht).

Linnavolikogu uue koosseisu esimene istung toimub neljapäeval, 26. oktoobril kell 15. Istungi päevakorras on linnavolikogu esimehe ja aseesimehe valimine ning linnavalitsuse lahkumispalve.

Pildil kirjutavad koalitsioonileppele alla (vasakult): Sixten Sild, Anti Allas, Anneli Ott ja Ülo Tulik. Foto: Võru linnavalitsus

Lisatud koalitsioonileppe tekst:

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Lae alla [49.22 KB]

Viimased uudised